تحصیل در فنلاند تحصیل در فنلاند:فنلاند کشوری است در شمال اروپا که به علت نامساعد بودن آب و هوا جمعیت کمی دارد . زبان رسمی مردم فنلاند ، فنلاندی است اما عده ای کم نیز به زبان سوئدی صحبت می کنند . تحصیل در فنلاند به دلیل شرایط خاصی که دارد ، متقاضیان خاص خود […]
" />

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند:فنلاند کشوری است در شمال اروپا که به علت نامساعد بودن آب و هوا جمعیت کمی دارد . زبان رسمی مردم فنلاند ، فنلاندی است اما عده ای کم نیز به زبان سوئدی صحبت می کنند .

تحصیل در فنلاند به دلیل شرایط خاصی که دارد ، متقاضیان خاص خود را دارد . کشور فنلاند تا سال ۲۰۱۵ برای همه دانشجویان خارجی تحصیل رایگان فراهم کرده بود ، اما از سال ۲۰۱۶ به بعد میزان پذیرش دانشجو برای تحصیل در فلاند ، به صورت رایگان را محدود کرد و برای آن شرط معدل قرار داد . فنلاند ۱۰ دانشگاه دارد که در آن چندین رشته تخصصی ارائه می شود ، ۶ دانشگاه وجود دارد که فقط یک رشته را ارائه می دهند همچنین چندین دانشگاه علمی کاربردی و مرکز پلی تکنیک وجود دارد که مهارت های شخصی را ارائه می دهند .

تفاوت دانشگاه و مرکز پلی تکنیک در این است که فرد برای اخذ پذیرش در دانشگاه باید حتما مدرک دیپلم داشته باشد و در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند ، اما در پلی تکنیک آموزش های حرفه ای و کاربردی داده می شود و شخص برای ورود به بازار کار آماده می شود و شخص حتما باید در ابتدا مدرک دیپلم حرفه ای داشته باشد و در آزمون پلی تکنیک نیز قبول شود . در ادامه به بررسی مزایا ، شرایط ، هزینه زندگی و هزینه تحصیل در فنلاند می پردازیم .

 

کیفیت بالای آموزش در فنلاند

 

مزایای تحصیل در فنلاند

 

تحصیل در فنلاند نیز مانند سایر کشور ها از مزایایی برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم :

۱٫ کیفیت بالای آموزش در فنلاند

۲٫ امکان اخذ اقامت پس از اتمام تحصیل در صورت یافتن کار

۳٫ اجازه ۲۰ ساعت کار دانشجویی در هفته و در ایام تحصیل ، اجازه ۴۰ ساعت کار در هفته در ایام تعطیل

شرایط تحصیل در فنلاند

 

تحصیل در فنلاند مانند تحصیل در سایر کشور ها از شرایط خاصی برخوردار است ، این شرایط را در این مقاله برای هر مقاله ای بررسی می کنیم .

تحصیل در فنلاند در مقطع لیسانس کمی سخت می باشد چون تمامی رشته ها در مقطع لیسانس به زبان فنلاندی برگزار می شود و فرد متقاضی حتما قبل از ورود به دانشگاه ، باید مدرکی دال بر این که به زبان فنلاندی مسلط است ، به دانشگاه ارائه دهد . اگر از لحاظ زبان مشکل دارید  و فقط به زبان انگلیسی مسلط هستید ما به شما تحصیل در کانادا ، تحصیل در انگلیس ، تحصیل در نروژ را پیشنهاد می کنیم.

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد بسیار آسان تر است زیرا بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و از این لحاظ متقاضی ای که آیلتس ۶ به بالا دارد می تواند به راحتی پذیرش بگیرد . برای ادامه تحصیل در این مقطع ۵ سال شرایط فاصله تحصیلی وجود دارد اما اگر بیشتر از ۵ سال فاصله بین لیسانس و زمان درخواست پذیرشش باشد ، دانشگاه های فنلاند به راحتی پذیرش نمی دهند .در این مقطع امکان بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد که مبلغی بین ۴ تا ۸ هزار یورو در سال می باشد . فرد می تواند ۲۰ ساعت در هفته کار کند و امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل را دارا خواهد بود . حداقل معدل مقطع لیسانس که برای اخذ پذیرش لازم است ۱۳ می باشد .

تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری نیز آسان می باشد فرد متقاضی اگر به زبان فنلاندی مسلط نیست می تواند با داشتن ایلتس ۷ به بالا در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، شرکت کنند . فرد متقاضی باید دارای معدل حداقل ۱۵ در مقطع کارشناسی ارشد باشد . فرد اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد . شرایط فاصله سنی برای این مقطع در نظر گرفته نشده و فرد باید بلافاصله بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقدام به اخذ پذیرش برای تحصیل کند . در این مقطع نیز دانشجو بعد  از اتمام تحصیل می تواند اقامت فنلاند را بگیرد . در این مقطع نیز امکان بورسیه تحصیلی است که این مبلغ برای دانشجو ۸ هزار یورو به بالا در سال می باشد .

 

برای مشاوره در این مورد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیل در فنلاند ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 

 

امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در فنلاند

 

هزینه تحصیل در فنلاند

 

در مقطع لیسانس و تا سال ۲۰۱۷ تحصیل در فنلاند رایگان می باشد . در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری قانونی وجود دارد که دانشجویان غیر اروپایی باید شهریه بپردازند در صورتی که دانشجو معدل بالا کسب کند هزینه تحصیل آن را رایگان در نظر می گیرند و از ترم ۲ به بعد رایگان تحصیل می کند .

هزینه زندگی در فنلاند

 

فردی که قصد تحصیل در فنلاند را دارد ملزم به دانستن هزینه زندگی در فنلاند نیز هست . فنلاند جزو کشور هایی است که از مالیات بالایی برخوردار است . برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد . این هزینه ها شامل هزینه مسکن و اقامت ، خوراک ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو موظف به پرداخت آن است . هزینه خوابگاه حدودا ۲۵۰ یورو می باشد که بقیه هزینه ها مربوط به مسائل خوراک و … می باشد . ( هر یورو معادل ۴۰۱۵۰ ریال است ) .

 

اگر هنوز در انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل مردد هستید ، مطالعه مقالات تحصیل در سوئد ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در آلمان ، تحصیل در کره جنوبی ، تحصیل در انگلیس ، تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در مالزی  و تحصیل در نروژ را به شما پیشنهاد می کنیم . تحصیل در فنلاند

موسسه حقوقی مهام

به کانال ما بپیوندید!!

اضافه شدن به کانال
بستن