کار در روسیه

کار در روسیه

کار در روسیه : ویزای تجاری شخص را قادر می سازد تا برای مدت بیش از 90 روز کار در روسیه اقامت داشته و مراحل قانونی کار و اقامت خود را پیش ببرد.

چه کسی می تواند از طریق کار در روسیه ویزا اخذ کند ؟

تمام ملیت های خارجی که خواهان کار در روسیه هستند (مسکو و یا سنت پترزبورگ) باید اجازه کار داشته باشند. سازمان خدمات مهاجرتی جوازهای کاری که شما به آن نیاز دارید را پیش از ارسال درخواست برای ویزای کاری صادر می نماید. بیشتر خارجی ها به ویزای کاری همیشگی نیاز دارند تا بتوانند در مسکو و سنت پترزبورگ کار پیدا کنند، ولی استثناهایی نیز برای افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به روسیه وجود دارد:

آن دسته از افرادی که مجوز اقامت دائم را دارند، نیازی به مجوز کار ندارند

آن دسته از افرادی که بطور موقت برای کشور خارجی کار می کنند، و یا اغلب به خارج از کشور سفر می کنند. ویزای تجاری شخص را قادر می سازد تا در روسیه برای مدت بیش از 90 روز کار کند.

آن دسته از افرادی که ماموریت های دیپلماتیک دارند، و یا از جانب کنسولگری و سازمان های بین المللی به روسیه اعزام شده اند.

نماینده های تلویزیونی کشور

آن دسته از افرادی که برای آموزش در موسسات آموزشی دعوت شده اند.

کار در روسیه

فرآیند درخواست ویزای کار در روسیه

فرآیند ارائه درخواست برای مجوز  تجارت و کار در روسیه – مجوز کار استاندارد با هر سطح از حقوق و مجوز برای  “متخصصین با مهارت بالا”. دومی به شما این اجازه را می دهد تا برای این مجوز از کشور خود نیز درخواست دهید، زمان کمتری می برد و برای مدت سه سال اعتبار دارد. گرچه، برای واجد شرایط شدن، نیاز است که شما حداقل 2 میلیونR حقوق سالیانه دریافت نمایید. اگر در موسسات آموزشی کار می کنید، به گواهی 1 میلیون حقوق سالیانه نیاز دارید.

وقتی که برای مجوز کار استاندارد درخواست می دهید، می توانید برای مشاغل روسیه اقدام کنید، این روند در ذیل آمده است:

آن بخش از دولت که مسئول این بخش است، مجوز را برای کارفرما ارسال می کند تا درخواست اجازه کار دهد. بعد از آن، شخص مدارک خود را به دفتر مهاجرتی با مدارک لازم ارسال می کند:

فرم مربوط که باید به زبان روسی باشد. می توانید آن را بطور الکترونیک و یا چاپ شده ارسال نمایید.

یک عکس رنگی هم اندازه گذرنامه

گذرنامه

یک کپی از تاریخچه کاری، مدارک رسمی معادل دیپلم تحصیلی روسیه

مدارک پزشکی که نشان دهنده عدم اعتیاد متقاضی باشد، اچ آی وی و یا هر بیماری دیگری نداشته باشد

رسید هزینه ارسال مدارک

صدور مجوز کار در روسیه

بعد از ارسال مدارک، مجوز در طی 35 روز کاری صادر می شود، سپس، شما  می توانید بطور آزاد در طول سه ماه بعد از دریافت اجازه کار وارد کشور شوید. این مجوز برای مدت کاری شما اعتبار دارد، با وجود اینکه ویزاهای کاری باید هر 12 ماه یکبار تمدید شود.

 

متقاضیان با مهارت های خاص که بدنبال کار در مسکو و سنت پترزبورگ هستند، می توانند برای کسب اجازه کاری از سفارت روسیه  و یا کنسولگری در کشور خود اقدام نمایند. این فرآیند معمولا” بیشتر از 14 روز طول می کشد.

ویزای کار روسیه از طریق CIS

آن دسته از افرادی که از کشورهای CIS هستد، روندی آسان را برای کسب اجازه کار باید بگذرانند. اشخاص می توانند از طریق بخش خدمات مهاجرتی این اجازه را کسب کنند.

شما باید مدارک ذیل را ارسال نمایید:

فرم درخواست به زبان روسی؛ این فرم می تواند بصورت الکترونیک و یا چاپی باشد.

عکس رنگی به سایز گذرنامه

گذرنامه

رسید هزینه ارسال مدارک

کارت مهاجرت و یا مُهر از کنترل گمرک در زمان ورود به روسیه

مدارک پزشکی که نشان دهنده عدم اعتیاد متقاضی باشد، اچ آی وی و یا هر بیماری دیگری نداشته باشد.

مدارک ذکر شده ابتدا بایستی توسط کارشناسان موسسه مهام راستی آزمایی شوند و برای پذیرش به کارگزار ما  در روسیه ارسال شده و سپس جهت اقدام و بررسی شرایط و راه های مهاجرت به روسیه تشکیل پرونده داده شوند. همچنین مشاورین تلفنی موسسه مهام نیزاز طریق مشاوره رایگان شما را راهنمایی میکنند

ویزای کار یکی از پیچیده ترین و مشکل ترین ویزاهاست که منجر به اخذ اقامت دائم از طریق اعزام نیروی کار به روسیه می شود. جهت تمدید ویزای کار و یا دریافت نوعی دیگر از ویزای کار برای زندگی در روسیه نیازی به ترک کشور نیست. می توان این کار را با مراجعه به سفارت و یا کنسولگری روسیه در خود کشور روسیه انجام داد.

شرایط اعزام نیروی کار به روسیه

دو نوع ویزای کار وجود دارد:

Single-entry visa

مدت اعتبار این ویزا 90 روز می باشد. این ویزا بواسطه کنسولگری روسیه با توجه به ارائه پیشنهاد تجارت و کار در روسیه از این کشور ارائه می شود.

Multiple-entry visa

این ویزا به افرادی داده می شود که دارای ویزای SINGLE باشند. مدت زمان اعتبار این ویزا برابر با مدت مجوز کاری ارائه شده است( مدت اعتبار تا یک سال).

از سال 2010 یک ویزای جدید بنام Highly Qualified Specialists به دسته ویزاهای قبلی اضافه شد.( این ویزا به مدت 3 سال معتبر است). این نوع ویزا علاوه بر مدت زمان طولانی مزیت های فراوان دیگری هم دارد.

اعزام نیروی کار به روسیه

درصورتی که فرد جویای کار دارای تخصصی حرفه ای باشد و بتواند در زمینه تحصیلی خود کارپیدا کند حقوق ماهیانه وی حدود 2 میلیون روبل به صورت سالیانه می باشد. تذکر: جهت اخذ ویزای کار شرکت ارائه دهنده پیشنهاد کار باید برای فرد متقاضی یک سری مدارک آماده کند تا ویزا به وی تعلق گیرد.

مدارک لازم اخذ ویزای کاری روسیه

این مدارک عبارتند از:

گواهی پزشکی

مجوز استخدام کارمند خارجی

تهیه دعوت نامه (البته دعوتنامه باید به صورتی باشد که بتوان آن را به کنسولگری ارائه داد).

زمان و هزینه پروسه کار در روسیه به معیارهای متفاوتی بستگی دارد. این معیارها عبارتند از:

نوع تحصیلات فرد متقاضی و ارتباط آن با پیشنهاد کاری

نوع تابعیت افراد

ویزا

هزینه و کیفیت دعوتنامه

طبق قانون ویزای کار بین 80 تا 100 روز با میانگین هزینه 40000روبل صادر می گردد.

تمدید ویزای روسیه

ویزای کاری روسیه به زن و مرد هردو تعلق گرفته می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به سفارت و یا کنسولگری روسیه در کشور خودشان جهت اخذ این نوع ویزا اقدام کنند. به منظور آشنایی دقیق با روش های مختلف مهاجرت و اعزام به روسیه با مشاورین موسسه حقوقی مهام گفت و گو کرده و صلاحیت خود را بسنجید

به عنوان یک قاعده کلی، دوره اقامت موقت کار در روسیه برای ایرانیان با دوره اعتبار ویزا نیز تعیین می شود.در ادامه این موضوع را باهم بررسی می کنیم.

شرایط  کار در روسیه برای ایرانیان

در مورد ویزای کار و یا قانون کار در روسیه قانون های متفاوتی آورده شده است. این قانون این امکان را فراهم می آورد که اشخاص خارجی برای مدت 3 ماه نسبت به گسترش کار خود توسط بخش محلی وزارت امور داخلی نیز مبادرت ورزند. البته ناگفته نماند که این امر از طریق ثبت نام به عنوان یک شهروند خارجی و به منظور صدور ویزای چندگانه و در مدت زمان عقد قرارداد استخدام (با توجه به قانون کار یا قانون مدنی) نیز امکان پذیر می باشد. بخاطر داشته باشید که دیگر برنامه های افزودنی توسط دفتر مرزی و خدمات مهاجرت فدرال نیز ارائه می شود.کار در روسیه برای ایرانیان

علاوه بر تمامی مباحث ذکر شده در فوق؛ برای دریافت ویزا بایستی یک دعوت نامه برای ورود به روسیه دریافت کنید؛ این ویزا تا حد بسیاری بستگی به اهداف بازدید توسط سازمان های دولتی مختلف نیز خواهد داشت. به عنوان مثال، خدمات مهاجرت فدرال و ادارات محلی به دعوت نامه ای برای ورود به فدراسیون روسیه نیز نیاز خواهند داشت.

قوانین اخذ شهروندی روسیه

قانون وضع حقوق شهروندان خارجی؛ شرایطی را برای وضعیت مهاجرین خارجی به وجود آورده است که به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

1) اقامت موقت؛

2) اقامت دائم

به عنوان یک قاعده کلی، دوره اقامت موقت شهروندان خارجی با دوره اعتبار ویزا نیز تعیین می شود.

بخاطر داشته باشید که مدت اقامت موقت زندگی در روسیه برای خارجیانی که نیازی به ویزا ندارند و یا اشخاصی که بسیار متخصص می باشند؛ در فدراسیون روسیه و برای اعضای خانواده آنان نیز به صورت کامل آورده شده است. این در حالیست که دوره اعتبار با استفاده از مجوز کار تعیین می گردد.

برای به دست آوردن حق اقامت دائم، اشخاص خارجی باید ابتدا به وضعیت اقامت موقت بنگرند.

 

مجوز اقامت موقت ایرانیان برای کار در روسیه

با اختیار کردن مجوز اقامت موقت؛ سهمیه سالانه توسط دولت روسیه با توجه به عواملی نظیر: جمعیت شناختی و سایر عوامل دیگر تعیین خواهد شد. روش تعیین سهمیه توسط حکم دولت فدراسیون روسیه نیز تعیین می گردد. بعضی از افراد می توانند چنین مجوزهایی را خارج  از سهمیه صادر نمایند ، مثلا کسانی که سرمایه گذاری خاصی را در روسیه انجام داده اند یا با یک شهروند روسی (بر اساس ماده 6 قانون فدرال که در مورد وضعیت حقوقی شهروندان خارجی در فدراسیون روسیه می باشد) ازدواج کرده اند مشمول این قانون می باشند. به طور کلی مجوز اقامت موقت را می توان در بسیاری از موارد طبق ماده 7 قانون فدرال که در مورد وضعیت حقوقی شهروندان خارجی در فدراسیون روسیه می باشد نیز بدست آورد. مثلا اگر شهروند خارجی بیش از 6 ماه در خارج از کشور بوده است و یا اگر وی بارها و بارها قوانین ثبت نام مهاجرت را نقض کرده است طبق قانون به مدت 6 ماه در صف تمدید مجوز نیز قرار خواهد گرفت.

مجوز کار در روسیه

مجوز کار بدون در نظر گرفتن اینکه آیا حقوق (و یا جبران خسارت) پرداخت می شود یا نه، مورد نیاز است. انتصاب یک فرد خارجی به موقعیت خود در یک شرکت روسی تا حد بسیاری به در اختیار داشتن مجوز نیز بستگی خواهد داشت.

اخذ مجوز و اطلاع از قوانین شرایط و راه های مهاجرت به روسیه را توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی مهام دریافت کرده و به کمک وکلای موسسه دست به اقدام بزنید و به موفقیت قطعی برسید.کار در روسیه

 

 

ویزای توریستی روسیه

ویزای تجاری روسیه

پناهندگی درروسیه

ویزای درمانی روسیه

ثبت شرکت در روسیه

مهاجرت به روسیه

کار در روسیه