مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ :با توجه به اینکه کارهای مختلف موجود در یک کشور، امکان دارد نیاز افراد جویای کار آن کشور را به طور کامل برآورده نکند، بعضی ترجیح می دهند که جهت اشتغال در کار مورد علاقه ی شان به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور در کنار راه های مثل تحصیل در نروژ و سرمایه گذاری در نروژ می باشد. موسسه حقوقی مهام  به نروژ راه ورود شما را به نروژ هموار کرده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ویزای کار در نروژ و شرایط اعزام دانشجو به نروژ می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

همانطور که مستحضر هستید کشور نروژ از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرایطی قرار دارد که دارای منابع بسیار زیاد نفت و انرژی می باشد و در عین حال با بهره گیری از افراد متخصص و کارآمد در این زمینه، به عنوان یکی از کشورهای برتر از لحاظ اقتصاد و رفاه اجتماعی می باشد. نروژ جزء کشورهای منطقه ی اسکاندیناوی است و در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه ی منابع نفت و گاز می باشد؛ همچنین علاوه بر این در زمینه ی کشاورزی نیز نروژ کشوری فعال و وضعیت کار در نروژ در این زمینه ها بسیار مناسب است. علی رغم موقعیت جغرافیایی نروژ و آب و هوای نسبتا سرد آن، سالانه شاهد مهاجرت های زیادی جهت تفریح، تحصیل و کار در نروژ می باشیم. ما در مطلب به بررسی قانون کار در نروژ و بررسی وضعیت کار در این کشور می پردازیم.

شرایط اخذ ویزای کار در نروژ

ویزای کار در نروژ به صورت یک ویزای job offer یا همان پیشنهاد شغلی مربوط به رشته ی تحصیلی است؛ به گونه ای که همچون اکثر کشورهای اتحادیه ی اروپا ، شخص فرصت دارد قبل از درخواست ویزای کار در نروژ از سفارت نروژ اقدامات لازم را در زمینه ی پیداکردن کار مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود و همچنین پیدا کردن کارفرمایی که وی را تایید کند، انجام دهد. در صورتی که فرد موفق به پیدا کردن کار شود و همچنین کارفرمایی که مربوط به رشته ی فرد به او پیشنهاد کار دهد، ویزای وی تا یکسال تمدید می شود و سپس سال به سال ویزا تمدید شده، پس از 5 سال شخص به اقامت دائم نروژ خواهد رسید. ناگفته نماند که در طول سال های اخیر، کشور نروژ در زمینه ی صنعت بیشتر از نیروهای خارجی متخصص بهره برده است. کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اتحادیه ی اروپا در خصوص اقامت دائم سریع تر عمل کرده و امکان دارد پس از سه سال از مدت اقامت کار در نروژ به صورت موقت، اقامت دائم نروژ صادر کند.

کار در نروژ

با توجه به اینکه طبق قوانین اتحادیه ی اروپا در خصوص تکمیل نیروی کار متخصص، کارفرما وظیفه دارد در ابتدا اطلاعیه ی مربوط به جذب نیرو را به مدت سه ماه در خود کشور آگهی کند، و سپس این اطلاعیه را ظرف همین مدت در اتحادیه ی اروپا آگهی کند و در نهایت نسبت به جذب نیروی خارجی اقدام کند؛ بنابراین یافتن کار در نروژ مرتبط با رشته برای افرادی که در خارج از نروژ هستند دشوار می باشد. البته نروژ شرایط دیگری را در نظر گرفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. البته این موارد برای اخذ ویزای کار در نروژ می باشد و برای کار دانشجویی در نروژ قضیه کاملاً متفاوت است.

شرایط ویزای کاریابی در نروژ

نوع دیگر ویزای کار در نروژ، ویزای کاریابی در نروژ می باشد؛ به گونه ای که همچون سایر کشورهای اروپایی، یک ویزای شش ماهه ی موقت برای فرد صادر می شود که در این مدت، فرد فرصت دارد تا مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کاری مناسب پیدا کرده یا کارفرمایی بیابد که به وی پیشنهاد کار بدهد، پس از این مدت ویزای شش ماهه ی فرد تا یکسال تمدید می گردد و آنگاه هر سال ویزا تمدید شده و پس از 5 سال فرد به اقامت دائم خواهد رسید. البته ناگفته نماند که فرد باید یک نیروی کار ماهر باشد و بنابراین، شخص باید دارای شرایط ویزای کار در نروژ باشد.

شرایط شخص برای اخذ ویزای کار یابی نروژ

در ابتدا شخص باید مدارکی دال بر داشتن نوعی مهارت خاص در زمینه ی رشته ی مورد تخصص خود یا سایر مهارت ها ارائه دهد؛ ناگفته نماند که این مدارک باید مورد تایید اداره مهاجرت به نروژ قرار بگیرند.

داشتن سابقه ی کار اهمیت بسزایی دارد؛ لازم است که فرد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود حداقل دو سال سابقه ی کار داشته باشد.

مدرک تحصیلی از دیگر شرایطی است که برای اخذ ویزای کار در نروژ موثر است؛ حداقل مدرک تحصیلی فرد برای درخواست ویزای کار، مدرک لیسانس می باشد.

تمکن مالی؛ نشان دادن توانایی تامین هزینه زندگی در نروژ و به اصطلاح ساپورت مالی در طول مدت زمانی که در نروژ به صورت موقت اقامت خواهید داشت؛ این هزینه برای مدت 6 ماه زندگی در نروژ چیزی در حدود 100,000کرون می باشد که به صورت موجودی در یک حساب کوتاه مدت به نام خود فرد در یک مدت معلوم قرار داده می شود.

ویزای کار در نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

پاسپورت

شناسنامه

آخرین مدرک و سوابق تحصیلی و کاری

مدرک مربوط به داشتن مهارت خاص و دوره ی آموزشی

عکس

بیمه

نکته ی که باید در همین جا ذکر شود این است که از سال 2013 ویزای کاریابی در نروژ لغو شده و مهاجرت به نروژ از طریق کار و گرفتن ویزای کار نروژ صرفاً از طریق داشتن پیشنهاد شغلی از نروژ است. بهترین روش جایگزین مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. البته شایان ذکر است در کشورهایی ویزای کاریابی وجود دارد هم اکنون ویزای کار در آلمان و ویزای کار در اتریش از مواردی هستند که افرادی که به دنبال ویزای کاریابی هستند می توانند از آنها جهت مهاجرت به اروپا بهره مند شوند

ویزای توریستی نروژ

شرایط مهاجرت به نروژ

ویزای تجاری نروژ

پناهندگی درنروژ

ویزای درمانی نروژ

ثبت شرکت در نروژ

مهاجرت به نروژ

انواع ویزای نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

اخذ شهروندی نروژ

مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ