صربستان بدون ویزا

صربستان بدون ویزا

راهنمای سفر به صربستان بدون ویزا

 

صربستان که با نام رسمی جمهوری صربستان شناخته می‌شود، کشوری محصور در خشکی است که با هیچ دریا و یا اقیانوسی در ارتباط نیست. این کشور که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است، از شمال با کشور مجارستان، از شرق با رومانی و بلغارستان، از جنوب با جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو و از غرب نیز با کشورهای کرواسی و بوسنی هرزگوین همسایه است. صربستان از نظر جغرافیایی در یکی از راه‌های بین‌المللی اصلی قرار گرفته و مرکز و غرب اروپا را به کشورهای یونان، ترکیه، قاره آسیا، آفریقا و منطقه خاورمیانه پیوند می‌دهد. لازم به ذکر است که صربستان به عنوان یکی از جمهوری‌های سه‌گانه، همراه با کرواسی و اسلوونی، پادشاهی یوگسلاوی را تشکیل می‌داد که این حکومت تا سال ۱۹۴۵ ادامه داشت.

صربستان بدون ویزا

اطلاعات کلی در سفر به صربستان

 

اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰- ساعت (دو و نیم ساعت عقب‌تر از تهران)

 

زبان رسمی: صربی

 

پایتخت: بلگراد

 

واحد پول: دینار صربستان (به انگلیسی: Serbian dinar) (به زبان بومی: Cрпски динар / Srpski dinar) با کد ایزوی RSD، یکای پول رایج در کشور صربستان است.

 

نرخ تبدیل ارز: هر دینار صربستان در حال حاضر (شهریور ماه ۱۳۹۶) حدود ۳۲۶ ریال است

 

پیش شماره کشور: ۳۸۱+

 

پیش شماره کشور صربستان ۳۸۱ می‌باشد. بنابراین برای تماس با یک شماره تلفن یا موبایل در کشور صربستان باید ابتدا ۰۰۳۸۱ را شماره گیری نمایید. به عنوان مثال اگر دوست شما در صربستان زندگی می کند و شماره منزل وی ۱۲۳۴۵۶ است، شما باید برای تماس با دوست خود شماره ۰۰۳۸۱۱۲۳۴۵۶ را وارد نمایید. توجه داشته باشید هنگامیکه پیش شماره یک کشور را وارد می کنید برای پیش شماره شهرستان یا ایالت و یا شماره موبایل دیگر نباید ۰ وارد کنید. مثلا برای شماره ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶، شماره ۰۰۳۸۱۹۱۲۱۲۳۴۵۶ را شماره‌گیری نمایید.

 

جهت رانندگی: راست

 

بهترین زمان برای سفر به صربستان

 

بهترین زمان برای سفر به کشور صربستان موقعی است (صربستان بدون ویزا )که برف و باران تمام شده‌اند و آب و هوا در حال گرم شدن است. بعد از ماه آوریل، دمای هوا شروع به بالا رفتن کرده و به ۱۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بعد از این ماه آب و هوای معتدل در منطقه حاکم می‌شود. شاید بتوان گفت که بهترین زمان برای سفر به صربستان اواخر بهار و اوایل پاییز باشد. اما اگر جزء افرادی هستید که در صربستان به دنبال لذت بردن از مناظر سرسبز کوهستانی هستید، بایستی تا تابستان منتظر بمانید. اما به این امر نیز توجه داشته باشید که آب و هوای مناطق کوهستانی نسبت به سایر مناطق اندکی تفاوت داشته و هر لحظه ممکن است که شاهد بارش باران و یا سرد شدن آب و هوای منطقه باشید. در ماه‌های می و ژوئن نیز میزان بارش باران به بالاترین حد خود می‌رسد.

 

سفر به صربستان بدون ویزا بهترین زمان برای سفر به کشور صربستان موقعی است که برف و باران تمام شده‌اند و آب و هوا در حال گرم شدن است

سفر به صربستان بدون ویزا آب و هوای مناطق کوهستانی نسبت به سایر مناطق اندکی تفاوت داشته و هر لحظه ممکن است که شاهد بارش باران باشید

 

صربستان بدون ویزا