شرایط مهاجرت به لهستان

شرایط مهاجرت به لهستان

لهستان به عنوان یک کشور اروپایی در قلب اروپا شرقی شناخته می شود. آمار به ما نشان می دهد که جمعیت این کشور در حال حاضر در حدود 38 میلیون نفر تخمین زده می شود. گروه قومی غالب (94%) لهستانی است. زبان رسمی نیز زبان لهستانی است.

سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور در حدود 13540 دلار برآورد شده است.  ارز رسمی این کشور زلوتی (PLN) است. این کشور یک دولت عضو افتخاری از اتحادیه اروپا European Union و منطقه شنگن است، که مزایای بسیاری برای ساکنان آن فراهم می کند. این مقاله در رابطه شرایط اخذ اقامت و راه های اخذ شهروندی و شرایط مهاجرت به لهستان می باشد. روش های گوناگونی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد، از جمله راه های مهاجرت به لهستان عبارتند از تولد نوزاد ، مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج ، مهاجرت به لهستان از طریق کار ، مهاجرت تحصیلی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد.

 

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت به لهستان

در این قسمت به بررسی شرایط مهاجرت به لهستان می پردازیم:

 

قانون مهاجرت مستلزم آن است که اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند و شما قصد اقامت در جمهوری این کشور برای بیش از 90 روز متوالی  را دارید و یا اگر شما می خواهید به انجام فعالیت های کسب و کار و یا کار در این کشور بپردازید،  سپس شما باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. این قانون در حال حاضر سه زمینه اصلی برای انجام این کار را فراهم می کند: شروع یک کسب و کار در لهستان، گرفتن آموزش و پرورش و یا گرفتن یک کار همه نیاز به ویزای مخصوص به خود دارند.

 

شرایط مهاجرت به لهستان

انواع ویزا در لهستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی (A) – تنها برای حمل و نقل فرودگاهی معتبر است، دارنده حق ترک منطقه ترانزیتی فرودگاه را ندارد.

ویزای اقامت کوتاه (C) – برای باقی می ماند بیش از 90 روز در هر دوره 180 روزه معتبر است. ضمیمه ها را می توان در لهستان از طریق اداره گذرنامه انجام داد.

ویزای کار برای حداکثر 1 سال معتبر است.

به غیر از ویزای های معمولی، ایالات شنگن صدور ویزا ملی برای اقامت بلند ویزای نوع(D)  و اجازه اقامت را صادر میکند،  دارندگان اجازه اقامت و ویزای بلند اقامت ملی (D) صادر شده توسط یکی از کشورهای شنگن مجاز به اقامت حداکثر به مدت سه ماه در هر سال در منطقه شنگن دارند.

 

اجازه و اخذ اقامت در لسهتان

اجازه اقامت به طور معمول به شهروندان اتحادیه اروپا که برنامه کار آنها در لهستان بیش از 12 ماه است تعلق می گیرد، شما بایستی مدرک بیمه بهداشتی و منابع کافی برای حمایت از خود در این کشور بدون توسل به بودجه عمومی ارائه دهید. اجازه ها و پروانه ها به طور معمول برای یک دوره اولیه از 5  سال صادر و برای شرایط بیشتر  5 سال تجدید پذیر است. اجازه اقامت موقت  برای شهروندان اتحادیه اروپا که قصد کار و یا خود اشتغالی برای یک دوره 12 ماه در لهستان را دارند صادر می شود. اعضای خانواده نیز تحت این مجوز پوشش داده می شوند.

درخواست برای اجازه اقامت باید به مقامات محلی منطقه اداری که فرد در نظر دارد در آن  بماندن ارسال شود، اسناد سفر و یا دیگر اسناد تایید هویت و ملیت متقاضی، شواهدی که ثابت کند فرد یک پیشنهاد کار و یا قرارداد کار در لهستان دارد، و اسناد و مدارک تایید شده برای متقاضی اصلی، مانند گواهی ازدواج و تولد بایستی به آن پیوست شود.

 

اقامت و مهاجرت کاری به لهستان

شهروندان ایرلند، سوئد و بریتانیا مجاز به کار در لهستان بدون نیاز به اخذ مجوز کار می باشند (ویزای اقامت به منظور اشتغال) برای آنها صادر می شود. با این حال، در پیوستن به اتحادیه اروپا لهستان شرایط انتقالی بر اشتغال در لهستان برای اتباع اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، اسپانیا، ایسلند، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، هلند، آلمان، نروژ، پرتغال و ایتالیا برای کار کردن هنوز هم نیاز به درخواست مجوز دارند. یکی از روش های مهاجرت به لهستان از طریق کار و اخذ ویزای کار می باشد. از جمله راه های این مورد مهاجرتی مهاجرت به لهستان از طریق تخصص می باشد.

 

وضعیت کار در لهستان

اتباع کشورهای دیگر برای اخذ ویزای اقامت به هدف اشتغال، از کنسول لهستانی در کشور خود، بایستی با ارائه گواهی وعده کار معتبر برای اخذ ویزا اقدام کنند. این گواهی باید اول توسط کارفرمای آینده از دفتر کار محلی به دست آید. ویزای اقامت به هدف اشتغال تنها برای حداکثر یک سال صادرمی شود، اما قابلیت تمدید دارد.

 

در صورت صدور مجوز کار، اولویت با شهروندان اتحادیه اروپا بیش از شهروندان دیگر کشورها داده می شود، در حالی که شغل خاصی در بخش دولتی برای اتباع لهستانی تنها مقدور می باشد.

 

یک تبعه خارجی از یک کشور غیر عضو در اتحادیه اروپا حق دارد برای انجام کار در جمهوری لهستان بر اساس مجوز کار قانونی خود در این کشور ساکن شود و به کار بپردازد بر اساس:

 

ویزا (استثنا در این اصل apply وجود دارد.)

ویزای شنگن و یا یکی دیگر از اسناد اقامت صادر شده توسط یک کشور دیگر عضو منطقه شنگن؛

اجازه اقامت موقت بدون ویزا برای برخی افراد. (nationals of which counties can enter Polish territory under visa-free travel arrangements?->).

 

مهاجرت تحصیلی به لهستان

اگر شما می خواهید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید، نیاز است الزامات خاصی را فراهم کنید. اما دلسرد نشوید! این الزامات پیچیده تر از قوانین کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که مشاوران ما آماده کمک به شما در هر زمان در رابطه با تحصیل در لهستان هستند.

 

اول از همه، شما نیاز به فارغ التحصیل از مدرسه خود دارید، که شما را قادر به ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی می کند. در مرحله دوم، شما نیاز به مجوز اقامت قانونی خود در این کشور برای دوره تحصیلی خود دارید. ثالثا، شما باید پس از طی کردن موارد بالا یک گواهی از بهداشت و ایمنی خود را اراسال کنید. در نهایت، بسته به زبانی که شما مایل به تحصیل در آن هستید، شما نیاز به ارائه یک گواهینامه تایید شده از دانش خود در یک سطح و مهارت زبان هستید، این مدرک بایستی در رابطه با زبان انگلیسی یا لهستانی باشد.

 

شرایط اخذ ویزای دانشجویی لهستان

سفارت لهستان به دانش آموزان کمک می کند تا ویزای دانشجویی این کشور خود را دریافت کنند. روش اخذ ویزا ممکن است بسته به کشور شما متفاوت باشد. با این حال، برخی از موارد مورد نیاز برای همه کشورها عبارتند از:

 

فرم درخواست ویزا را پر کنید

پاسپورت معتبر

نامه رسمی پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه معتبر در این کشور

رزومه کوتاه

گواهی اخذ دیپلم

مدارک و شواهد که مهارت زبان شما را نشان دهد این مدرک بسته به زبانی است که قرار است شما با آن به تحصیل بپردازید.

تایید داشتن بودجه لازم برای مطالعه و زندگی در لهستان

بیمه سلامت

یک عکس

اگر شما می خواهید الزامات مورد نیاز بیشتری برای درخواست ویزا از این کشور بدانید بهتر است با سفارت این کشور یا موسسه ما تماس حاصل فرمائید.

 

مهاجرت تحصیلی به لهستان

تحصیلات قبل از دانشگاه و کالج لهستان

هر کودک بین سنین 7 و 18 که در این کشور زندگی می کند بایستی  آموزش و پرورش اجباری و یا تحصیلات اجباری را بگذراند. او بایستی دوران مدرسه را با هر سختی و حتی تحریم های علیه پدر و مادر شرکت کند. این تعهد نیز به کودکانی که تابعیت لهستانی دارند از بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت پدر و مادر او در این کشور اعمال می شود. از سال تحصیلی 2014/2015، آموزش اجباری باید به کودکان از سن 6 سال اعمال شود.

 

سال تحصیلی در این کشور در تاریخ 1 سپتامبر آغاز می شود و در سال بعد در آخرین جمعه در ماه ژوئن به پایان می رسد. درس در مدارس به مدت پنج روز تا جمعه برگزار می شود در هر هفته، تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) برای کودکان می باشد.

 

سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. ترم اول در ماه ژانویه به پایان می رسد. دوره دوم در ژوئن به پایان می رسد و در پایان سال تحصیلی نمرات برای ترم 2 داده می شود. نمرات نهایی برای هر سال داده می شود، و باید در گواهی مدرسه وارد شود. اسناد و مدارک نشان میدهد که کودک چه سطحی را در آموزش و پرورش تکمیل کرده است.

 

 

مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

تعریف مهاجرت سرمایه گذاری به این صورت است که در آن یک فرد سرمایه گذار یک مقدار خاصی از پول را با میل خود به این کشور آورده تا اقامت دائم را به دست آورد. متقاضی به دنبال اقامت بایستی سرمایه گذاری را به طور کلی باید در یک پروژه از پیش تایید شده صرف کند. به طور معمول سرمایه گذاری باید تنها به نفع اقتصاد کشور باشد، با این حال هر حوزه الزامات مختلفی را برای برآورد شرایط اقامت دائم بیان می کند.

 

به اصطلاح این فرد یک خارجی در حال کسب و کار در خارج از کشور است. گرفتن ویزای سرمایه گذاری لهستان و یا ویزای کارآفرینی ابدا مشکل نیست. شما فقط باید به دنبال روش ساده تری برای اخذ آن باشید،  که توسط دولت این کشور تعیین شده است  و سپس ویزای خود دریافت کنید. سرمایه گذاری معمولا به نفع اقتصاد کشور است.

 

اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج در لهستان

یک تبعه خارجی می تواند با ازدواج با یک شهروند لهستانی به صورت خودکار تابعیت لهستانی را به دست آورد.

 

یک تبعه خارجی که به طور دائم در این کشور اقامت دارد (اقامت بدون وقفه) برای حداقل 2 سال بر اساس اجازه اقامت دائم یا بلند مدت اتحادیه اروپا اجازه اقامت  [gt]اگر کسی با او ازدواج کند و برای  حداقل 3 سال با یک فرد با تابعیت لهستانی در این کشور زندگی کند تابعیت وی permanent residence permit به رسمیت شناخته شده و به عنوان یک شهروند لهستانی قوانین برای وی اعمال می شود.

 

اگر یک خارجی در نظر دارد تا قانونی اقامت خود در این کشور بر اساس ازدواج با یک شهروند لهستانی در خارج از کشور را به دست آورد، او باید به یاد داشته باشد که برای ثبت ازدواج در این کشور در USC محل اقامت خود بایستی اقدام کند، تایید سند رسمی مناسب را دریافت کند. آدرس اینترنتی USC اینجا USC در دسترس هستند .

 

به منظور ثبت نام ازدواج در خارج از کشور، شما باید یک درخواست به USC ارسال کنید تا گواهی ازدواج خارجی به به لهستانی منطبق شود به این منظور بایستی سوابق وضعیت مدنی خود را ارسال کنید، و مدارک زیر را به درخواست خود متصل کنید:

 

یک کپی از وضعیت مدنی سوابق (گواهی) شده در خارج از کشور با ترجمه مهر شده در اسناد رسمی به زبان لهستانی توسط یک ترجمه قانونی که نام وی در لیست وب سایت وزارت دادگستری و یا کنسولگری جمهوری این کشور منتشر شده باشد؛

کارت شناسایی یا گذرنامه همسران؛

داده های مورد نیاز که در قانون این کشور آمده است، ممکن است به مکملی بر اساس نسخه ای از گواهی تولد زن و شوهر نیاز باشد (در هر مورد ارائه مدارک خارجی مورد نیاز هستند که این موارد مورد استفاده قرار گیرند تا ثبت نام وضعیت مدنی ورود شما به لهستان صورت گیرد، شما باید همراه با تمام این موارد سوگند یاد کنید.

گواهی اثبات پرداخت تمبر.

شرایط اقامت دائم و شهروندی لهستان

متقاضیان برای اقامت دائم باید در این کشور حداقل سه سال زندگی کرده باشند، و قادر به نشان دادن خانواده و یا رابطه اقتصادی، روابط با این کشور ، و محل اقامت و یک منبع درآمد در این کشور امن داشته باشند.

 

ممکن است که تابعیت این کشور برای این افراد اعمال شود و پس از آن در این کشور به عنوان یک مقیم دائم برای حداقل پنج سال زندگی کنند. شهروندی نیز بر اساس تبار، تولد و ازدواج اعطا می شود. دولت لهستانی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد.