شرایط مهاجرت به فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

این مقاله در رابطه شرایط اخذ اقامت و راه های اخذ شهروندی و شرایط مهاجرت به فرانسه می باشد. روش های گوناگونی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد، از جمله شرایط مهاجرت به فرانسه عبارتند از تولد نوزاد ، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج ، مهاجرت به فرانسه از طریق کار ، مهاجرت تحصیلی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد.

فرانسه بزرگترین کشور در غرب اروپا است. این کشور در سطح جهانی برای فرهنگ خود شناخته شده است، غذاها و شراب این کشور مشهور است. دارای سابقه رنگین به عنوان یکی از اولین ابرقدرت جهانی، و مدت طولانی است نقش فعال در امور جهانی ایفا کرده است. این کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است، و بخشی از منطقه شنگن اتحادیه اروپا است که کمک های مالی حرکت آزاد در بیشتر قسمت های قاره اروپا است.

شرایط زندگی در فرانسه

مقامات فرانسوی به طور سنتی محافظت بسیاری از نیروی کار داخلی انجام می دهند، و بسیاری از موانع اداری در راه شرکت های که مایل به استخدام کارگران خارجی هستند قرار داده است. با این حال، در سال های اخیر نگرش آنها به دلیل کمبود نیروی حرفه ای تغییر کرده است، به خصوص در رابطه با عملکرد بسیاری از شرکت های فرانسوی این عامل شدت می یابد.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به فرانسه هستید ما در موسسه حقوقی مهام میتوانیم شما را یاری دهیم و یا به سایت سفارت فرانسه مراجعه کنید. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

قوانین انواع روش ها وشرایط مهاجرت به فرانسه

در این قسمت به بررسی شرایط مهاجرت به فرانسه می پردازیم:

شرایط مهاجرت به فرانسه

انواع ویزای فرانسه

نوع ویزا مورد نیاز برای ورود به این کشور بستگی به مدت زمان و دلایل اقامت برنامه ریزی شده شما دارد، به جز در موارد خاص که در زیر عنوان شده است:

– برای باقی می ماند کمتر از 90 روز (3 ماه)، شما نیاز به یک درخواست ویزا اقامت کوتاه مدت “شنگن” دارید ؛

– برای باقی می ماند بیش از 90 روز (3 ماه) شما نیاز به برای ویزای اقامت بلند مناسب برای مدت زمان لازم و دلایل اقامت خود را در ویزا باید عنوان کنید.

هنگامی که دارنده ویزا وارد خاک فرانسه می شود، ممکن است تغییر ویزا و یا تغییر وضعیت ممکن را به دست آورد. علاوه بر این، مشغول بودن به یک شغل با حقوق به روش های خاص نیاز به گرفتن اجازه کار قبل از اقدام برای ویزا است.

با توجه به مناطق خارج از کشور فرانسه، قوانین قابل اجرا برای استفاده از قلمرو شهری این کشور متفاوت است. متقاضیان ملزم می باشند به مقصد مشخص و جزئیات پرواز خود بسیار دقیق بپردازند.

اطلاعات عمومی در مورد روش ارسال و پردازش ویزای فرانسه

مقررات ورود و اقامت در قلمرو فرانسه متفاوت است که آیا شما یک گذرنامه های عادی لازم دارید، یا بایستی یک گذرنامه دیپلماتیک و یا گذرنامه رسمی را دریافت کنید.

گذرنامه شما باید به اندازه کافی معتبر و بلند مدت باشد تا مدت اقامت شما  را در منطقه شنگن پوشش دهد.

درخواست “ویزا” هزینه های قابل پرداخت دارد که در ارسال درخواست خود؛ این هزینه ها  درخواست باید ارسال شوند که درصورت رد ویزا مسترد می گردد.

هنگامی که درخواست ویزا در حال پردازش است، تشریفات خاصی مانند ساخت قرار مصاحبه و یا ارائه درخواست ممکن است به ارائه دهندگان خدمات واگذار شود. شما باید هزینه های اضافی برای این اجازه را پرداخت کنید. اطلاعات موجود از کنسولگری مربوطه فرانسه به دست آورید.

اخذ شهروندی فرانسه

شما می توانید یک شهروند فرانسوی با تمام حقوق و مزایا باشید (مانند رای دهی در انتخابات فرانسه) که این تابعیت از روش های متعددی به دست می آید، ازدواج یا تولد (چه در این کشور چه در در خارج از کشور از پدر و مادر فرانسوی متولد شده) تبدیل به تابع فرانسه می شود. یا اینکه شما باید بیش از 18 در این کشور زندگی کنید. شما لازم نیست ملیت اصلی خود را هنگامی که تبدیل به شهروند این کشور شدید رها کنید اما می تواند تابعیت دوگانه داشته باشید.

اعطای تابعیت فرانسه

شما می توانید تقاضای خود را به تبدیل شدن به یک شهروند فرانسوی ارسال کنید اگر شما:

در فرانسه به مدت پنج سال مداوم زندگی کرده اید (تحت شرایط خاص تعداد سال های کمتر نیز پذیرفته می شود، مانند داشتن مدرک از یک دانشگاه فرانسوی، که در این صورت دو سال کم می گردد.

ثابت کنید می توانید به صورت جامع به زبان صحبت کنید و آگاهی کامل از فرانسه دانش و فرهنگ فرانسوی و همچنین حقوق و وظایف شهروندان فرانسوی دارید.

اگر شما تابعیت فرانسه از طریق تابعیت یا ازدواج به دست آوردید، شما باید برای پذیرش و ادغام قرارداد (CAI) وارد سیستم شوید. این فرم به مدت 12 ماه اعتبار دارد، پس از آن شما مورد ارزیابی قرار میگیرید به منظور اینکه آیا شما موارد مورد نیاز  CAI را انجام داده اید و یا این موارد معتبر است، برای مثال، افرادی که تبدیل به شهروند فرانسه شده اند بایستی یک کلاس مدنی مهارت را بگذرانند. هزینه این درخواست 55 EUR می باشد .

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

اگر شما می خواهید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، شما ممکن است نیاز به دریافت ویزای فرانسه و یا اجازه ورود داشته باشید این مورد بسته به ملیت و وضعیتشما دارد.  روش درخواست های مختلفی به این منظور اعمال می شود با توجه به آنچه که شما در این کشور می خواهید تحصیل کنید، و اینکه چه مدت شما نیاز است در فرانسه زندگی کنید به این منظور تکمیل مطالعات خود رادر این رابطه انجام دهید.  این نوع ویزا  می تواند دانشجویان مشغول به تحصیل درجه 1، مصرف یک دوره کوتاه، و یا برای شرکت در یک کلاس زبان فرانسه ثبت نام گردد.

اینکه شما به ویزا نیاز دارید یا نه به این بستگی دارد که شما عضو اتحادیه اروپا می باشید یا خیر.

اگر شما از منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند و یا لیختن اشتاین اتحادیه اروپا ملی، و یا ملی هستند، شما به یک ویزای دانشجویی فرانسه نیاز ندارید.  در عوض، همه شما به منظور حضور و تحصیل قانونی در فرانسه نیاز به یک گذرنامه معتبر یا سایر ID  سفر معتبر دارید.

اگر شما یک دانشجویی با ملیت از هر جای دیگری در جهان هستند، شما نیاز  به دست آوردن ویزای دانشجویی فرانسه به منظور مطالعه در این کشور دارید.

ویزای تحصیلی فرانسه

چگونه یک درخواست برای ویزای دانشجویی فرانسه ارسال کنید:

برخی از افراد که برای ثبت نام برای اولین بار در پردیس این کشور ثبت نام میکنند، آژانس ملی فرانسه برای آموزش عالی و دانشجویان بین المللی را نیز مورد پذیرش قرارمی دهد، به این منظور بایستی درخواست پذیرش و ویزای دانشجویی از طریق روش CEF. برای شما اعمال گردد شما می توانید پردیس این کشور را برای پیدا کردن اینکه شما نیاز به انجام این کار را دارید بررسی کنید.  در غیر این صورت، برای شما باید برای یک دوره از طریق وب سایت دانشگاه درخواست ارسال گردد، و شما بایستی ویزای خود را در سفارت فرانسه / کنسولگری در کشور خود درخواست کنید.

 

اگر شما در حال بدست گرفتن بخشی در یک برنامه مبادله هستید، ابتدا بایستی در یک موسسه آموزشی فرانسه به عنوان یک دانشجوی مستقل ثبت نام کنید، و یا به عنوان بخشی از یک برنامه سازماندهی شده توسط یک موسسه در کشور خود ثبت نام کنید، شما نیاز به ارائه موارد زیر به کنسولگری دارید:

پذیرش نامه رسمی ثبت نام یا بر روی کاغذ به امضای موسسه، بیان جزئیات کامل، جزئیات این نهاد نهاد در فرانسه و تعیین تاریخ شروع و پایان برنامه تحصیلی.

اثبات این که شما منابع مالی کافی (در حال حاضر 615 یورو در ماه)، برای مثال، بیانیه بانک، نامه ضامن، و یا اطلاع از کمک مالی و یا کمک های مالی از یک منبع رسمی.

بلیط هواپیمایی / تاریخ رزرو و تاریخ خروج و یا بیانیه دستنوشته که نشان دهد تاریخ خروج در نظر گرفته شده است.

اثبات این که شما بیمه خدمات درمانی با حداقل پوشش 30،000 EUR دارید.

اثبات اقامت شما اگر قرار است شما اقامت در محوطه دانشگاه و یا مسکن دانشجویی باشید، پس از آن شما یک نامه تایید شده رسمی از دانشگاه یا کالج با جزئیات نیاز دارید. اگر شما با خانواده یا دوستان و اقامت نیاز است سپس آنها را به یک گواهی نامه از صاحب مسکن (گواهی D’ACCUEIL) از شهر خود.

مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق کار به فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق کار و اخذ ویزای کار می باشد. از جمله راه های این مورد مهاجرتی مهاجرت به فرانسه از طریق تخصص می باشد. ملیت های خاص نیاز به اخذ ویزای کار این کشور دارند تا قادر باشند از نظر قانونی در این کشور زندگی و کار کنند. تعدادی از انواع مختلف اجازه کار در این کشور ، و همچنین معافیت از ویزا، بسته به وضعیت اشتغال شما در این کشور وجود دارد.  اجازه کار این کشور به وضعیت اقامت شما در فرانسه مرتبط است، و در بسیاری از موارد، برای یک کار نیاز است قبل از اینکه به فرانسه بیایید برای اجازه کار در این کشور باید اقدام کنید تا برای شما اعمال شود.

اگر شما عضوی از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، شما می توانید آزادانه به کار در فرانسه بدون اجازه کار بپردازید (به استثنای اتباع کرواتی، که نیاز به یک مجوز برای سال اول کار خود دارند). اگر شما در حال آمدن به فرانسه به عنوان یک عضو خانواده که دارای مجوز برای انواع خاصی از کار با ماهر بالا هستید، شما همچنین ممکن است قادر باشید بدون اجازه کار به کار در فرانسه بپردازید.

اکثر مردم به مجوز کار در این کشور نیاز دارند، و آنها این مجوز را باید قبل از اجازه ویزای اقامت به دست آورند. این روش سازمان یافته توسط یک کارفرمای آینده نگر انجام می شود. شما یک کارفرما برای سازماندهی به مجوز کار خود نیاز دارید، بنابراین اول از همه، شما باید برای پیدا کردن کار اقدام کنید. برای کمک در این رابطه، می توانید مقاله های راهنمای ما را راجع به کار در فرانسه مطالعه کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای سرمایه گذاری

فرانسه یک برنامه اقتصادی اقامت فوق العاده را برای کارآفرینان با سرمایه با ارزش خالص بالا و کسب و کار این افراد و اعطای اقامت و تابعیت این کشور در مقابل یک سرمایه گذاری بزرگ معرفی کرده است.

برنامه اجازه اقامت این کشور اجازه می دهد تا کارآفرینان (غیر شنگن) خارجی برای دریافت اجازه اقامت اقتصادی 10 ساله با ساخت طولانی مدت، سرمایه گذاری غیر سوداگرانه در این کشور انجام دهند.

در این مورد نه اقامت از قبل مورد نیاز است، اقامت در این کشور ، نه مهارت های زبانی، و یا تجربه حرفه ای ویژه

حداکثر زمان پردازش 2 ماه نسبت به صدور مجوز اقامت است.

مشاوره های مهاجرتی و حقوقی ما می توانند در تمام این مراحل شما را یاری کنند.

سرمایه گذاری می تواند به تنهایی یا با دوستان یا شرکای سرمایه گذار “سفارشی”، و یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری از پیش انتخاب شده و تایید شده توسط ریاست مربوطه انجام شود.

مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در فرانسه

برای این روش  معیارهایی برای دریافت اجازه اقامت اقتصادی فرانسه وجو دارد، کارآفرین باید:

یک سرمایه گذاری بلند مدت و غیر سوداگرانه حداقل € 10 میلیون در دارایی های صنعتی یا تجاری در فرانسه سرمایه گذاری کند؛ سرمایه گذاری ممکن است شخصی و یا از طریق یک شرکت که او صاحب حداقل 30٪ از سرمایه است صورت گیرد.  حق رأی در هیئت مدیره به فرد اختصاص داده می شود برای ارزیابی اینکه آیا فرد صاحب 30 درصد از یک شرکت فرانسوی و خارجی است استفاده می شود. اگر شرکت هیئت مدیره ندارد، متقاضی باید به هر وسیله متوصل شود که نشان دهد او صاحب حداقل 30٪ از سهام این شرکت است و این موضوع را اثبات کند.

شخص باید نشان دهد به حقوق شهروندی در خاک این کشور پایبند است.  اتباعی که در کوتاه اقامت طرح ویزا معافیت بر اساس ملیت شامل آنها می شود نیز ممکن است این شرایط برای آنها اعمال شود.

عاری از هر گونه محکومیت های کیفری باشد.

اخذ اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج در فرانسه

شما می توانید با ازداج با یک شهروند فرانسوی پس از چهار سال از ازدواج به یک شهروند فرانسوی تبدیل شوید ، تا زمانی که:

تا زمانی که هنوز ازدواج شما پابرجاست؛

تا زمانی که همسر شما تابعیت این کشور خود را حفظ کند.

شما می توانید ثابت کنید که به خوبی دانش زبان فرانسه را دارید.

در زمان هایی رید جاستکومیت های کیفری می توانند در تمام این مراحل شما را یاری کنند.مورد نیاز است تا شخص پنج سال در این کشور باشد بعضی از موارد این مقدار افزایش یافته است، به عنوان مثال، اگر شما نمی تواند ثابت کنید که شما به طور مداوم در فرانسه به مدت حداقل سه سال قبل از عروسی خود زندگی کرده اید.

اگر شما در خارج از کشور ازدواج کرده باشید، قبل از شهروندی ثبت ازدواج خود را باید در رجیستری فرانسه ثبت کنید.

استثنا برای تابعیت فرانسه

شما می توانید بلافاصله تابعیت این کشور را دریافت کنید، بدون دوره انتظار پنج سال، اگر:

شما در ارتش این کشور خدمت کرده باشید؛

شما به عنوان یک پناهنده واجد شرایط باشید؛

شما به این کشور خدمات استثنایی کرده اید.

شما از یک کشور فرانسه زبان رسمی و یک مدرسه فرانسوی زبان حداقل پنج سال حضور داشته اید.

اگر یک فرد خارجی از پدر و مادر فرانسوی متولد شده باشد، شهروندی ممکن است به عنوان حق او با ساخت یک درخواست برای گواهی ملیت فرانسوی به دست آید. شما لازم نیست که برای زندگی در فرانسه در خواست ارسال کنید.

ویزای توریستی فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

ویزای تجاری فرانسه

پناهندگی درفرانسه

ویزای درمانی فراسه

ثبت شرکت در فرانسه

مهاجرت به فرانسه

انواع ویزای فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ شهروندی فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه