سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک :آیا می دانید یکی از راه های رسیدن به اقامت، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک میباشد؟ آیا از مالیاتهای پایین و ثبات اقتصادی در کشور بلژیک آگاه هستید؟ آیا می دانید که بلژیک یکی از کشورهای اروپای […]
" />

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک :آیا می دانید یکی از راه های رسیدن به اقامت، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک میباشد؟ آیا از مالیاتهای پایین و ثبات اقتصادی در کشور بلژیک آگاه هستید؟ آیا می دانید که بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی و مرکز اقتصادی در اروپا میباشد؟ آیا علاقه مند به رسیدن به اقامت در کشوری اروپایی بعنوان خانه دوم می باشید؟ کشور بلژیک دارای موقعیت استراتژیک برجسته ای در قلب اروپا میباشد. این موقعیت ویژه به این معنیست که بلژیک دسترسی بی نظیری به مارکت ها و بازارهای اصلی در اروپا دارد. در این مقاله ۶ دلیل عمده برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک آورده شده است. دلایل بیشماری برای سرمایه گذاری در بلژیک وجود دارد. این دلایل شامل کیفیت بالای زندگی ، بهره وری نیروی کار، چند زبانگی و همچنین ثبات اقتصادی و مالیات های پایین در این کشور میباشد.

بلژیک در مرکز قاره اروپا واقع شده است از این رو این کشور یک پل ارتباطی وسیع با دیگر کشورهای اروپایی دارد. به طور کلی بلژیک پایتخت اقتصادی اروپا و ستاد پارلمانی اروپا در بروکسل میباشدبلژیک کشوری مناسب برای ایجاد کسب و کار بوده و بطور کلی پناه گاه امن مالیاتی میباشد. بوسیله ی برنامه ی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک نمیتوان بصورت مستقیم به اقامت دائم در این کشور رسید . اما بصورت غیر مستقیم میتوان به پروسه اقامت دست یافت و در قیاس با اتریش ارزان تر میباشد. متقاضی پس از گذشت ۵ سال به پاسپورت و اقامت بلژیک دست پیدا خواهد کرد. متقاضی میتواند درخواست رسیدن به اقامت خود را بعد از ۳ سال اقامت در بلژیک تسلیم کند. اما در کل این پروسه ۵ سال برای رسیدن به اقامت و پاسپورت در کشور بلژیک به طول خواهد انجامید. بزرگترین مزیت بلژیک برای یک سرمایه گذار کسب و کار این است که در طول پروسه ی اقامتی خود نیاز به حضور دائم در کشور بلژیک ندارد.

به طور کلی

 

 • بلژیک راه غیر مستقیم برای رسیدن به اقامت در طول مدت سرمایه گذاری را پیش رو قرار می دهد.
 • بلژیک یک کشور بزرگ برای زندگی و تجارت میباشد.
 • مالیاتهای بسیار پایین از مزیت های دیگر آن است.
 • هیچ محدودیتی برای حداقل زمان اقامت در طول یکسال برای آن وجود ندارد.
 • درخواست اقامت بعد از سه سال از مقیم بودن در بلژیک امکان پذیر است.
 • هیچ محدودیتی برای تابعیت دوگانه در بلژیک وجود ندارد.
 • سفر کردن به راحتی و آزادانه به کشورهای EU (حوزه شینگن)

متقاضیان بایستی حداقل سرمایه ای معادل ۳۰۰ هزار یورو در دسترس داشته باشند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

طریقه کارکرد شرکت:

متقاضی بایستی پلن شرکت خود را طرح کند و در ابتدا با یک ویزای توریستی به این کشور سفر کند.

بر اساس بیزینس و تجارت متقاضی به او یک اقامت موقت با تمدید سالیانه داده خواهد شد.

شخص با داشتن اقامت موقت (PR) در بلژیک می تواند به همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا(حوزه شینگن) به راحتی سفر کند و حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۵ ماهه اقامت داشته باشد.

بعد از سه سال از اقامت متقاضی میتواند برای اقامت درخواست داده و معمولا بعد از ۵ سال، اقامت دائم و پاسپورت خود را دریافت کند.

کشور بلژیک هیچ محدودیتی در باب دوتابعیتی ندارد.

لذا با داشتن اقامت در کشور بلژیک میتوان به همه کشورهای حوزه شینگن به راحتی سفر کرد.

همان طور که گفته شد ثبت شرکت یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور بلژیک میباشد.

از مزایای ثبت شرکت در بلژیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. امکان سفر به تمامی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا
 2. امکان گرفتن ویزا برای تمام نواحی دنیا به سادگی
 3. امکان اخذ اقامت پس از ۳ سال
 4. امکان گرفتن پاسپورت کشور بلژیک بعد از ۵ سال
 5. مالکیت قطعی بدون نیاز به داشتن شریک بلژیکی
 6. افتتاح حساب شخصی
 7. افتتاح حساب شرکتی

مراحل ثبت شرکت در کشور بلژیک مانند ثبت شرکت در آلمان، اتریش و سایر نقاط در حوزه شینگن میباشد.

ابتدا فرد بایستی پلن خود را ارائه نموده و سپس با گرفتن وکیل و مشاور business plan خود را تهیه کرده و موافقت دولت بلژیک را نسبت به طرح اقتصادی خود بگیرد و سپس وقت مصاحبه در سفارت را ست کرده و در کشور بلژیک با گرفتن وبزای D حضور پیدا کرده و بعد از گذشت مدت زمان ۱ سال و ارائه توضیح در باب شرکت و گزارش سالانه خود نسبت به تمدید اقامت اقدام نماید و لذا بعد از گذشت مدت ۳ سال در بلژیک و پرداخت مالیات های شرکت و روند مثبت در طی پروسه اقامت برای درخواست اقامت دائم اقدام نماید.

همچنین انواع شرکتها در کشور بلژیک مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا میباشد. بعنوان نمونه:

 

 1. شرکت با مسئولیت محدود
 2. شرکت خصوصی
 3. شرکتهای خارجی

 

در انتها، سرمایه گذاری در کشور بلژیک راهی برای رسیدن به اقامت در این کشور میباشد ولی در مقایسه با دیگر کشورهای حوزه شینگن و برای به حداقل رساندن هزینه ها در طول پروسه ، مشاوره با متخصصین مجرب توصیه میشود. امید داریم با ارائه مقاله ذیل اطلاعات مفیدی در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک قرار گرفته باشد. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک