ثبت شرکت در کشور سوئیس

ثبت شرکت در کشور سوئیس

ثبت شرکت در کشور سوییس: و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به سوییس ۲۰۱۸ چگونه است ؟ راههای مهاجرت به سوییس و همچنین شرایط اخذ اقامت سوییس چگونه است ؟ آیا قصد ثبت شرکت در کشور سوییس را دارید ؟ آیا از شرایط کار آفرینی در سوییس و یا شرایط سرمایه گذاری در سوییس اطلاعاتی دارید ؟ آیا ثبت شرکت در کشور سوییس منجر به اقامت دائم خواهد شد ؟ آیا ثبت شرکت در کشور سوییس منجر به اخذ پاسپورت و تابعیت سوییس خواهد شد ؟ شرایط کارآفرینی در سوئیس و یا شرایط کار در سوئیس چگونه است ؟ موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد  در این خصوص توضیح می دهد .

ابتدا شرایط کشور سوئیس را بررسی می نماییم و شما را با این کشور آشنا می نماییم.
كشور سوئيس در سال ١٢٩١ ميلادي طبق عهدنامه هاي منطقه اي از اتحاد سه استان بوجود آمد كه البته در سالهاي اخير نواحي مختلف ديگري نيز در اين استان بندي پديد آمدند. اين كشور در سال ١٤٩٩ ميلادي با جدايي از امپراطوري بزرگ رم بعنوان يك كشور مستقل شناخته شد. شايد همگان سوئيس را به دليل عدم حضور در دو جنگ جهاني بعنوان كشوري صلح طلب بشناسند كه البته چنين بوده است و بايد اين نكته را نيز به آن افزود كه اين كشور داراي هيچگونه اختلاف و يا كشمكش سياسي جغرافيايي با ساير كشورهاي جهان نيست و از اين رو به عنوان امنترين كشور جهان شناخته مي شود. با اين وجود بايد بخاطر داشت كه اين كشور تا سال ٢٠٠٢ هنوز به صورت رسمي عضوي از اتحاديه اروپا محسوب نمي شد با اين وجود همواره قائل به قوانين اين اتحاديه منطقه اي بود.

 

كشور سوئيس داراي سه زبان رسمي آلماني، فرانسوي و ايتاليايي است با اين وجود زبان رمانسي (زبان آنگلو فرانسه ) از جمله زبانها بومي اين كشور محسوب مي شود. به هر شكل، سوئيس ٣ استاني در صدها سال پيش، امروز داراي ٢٦ استان است و مسلماً تغييرات اساسي را در بدنه حكومتي خود مي طلبيده است. از اين رو قانون اساسي سوئيس يك بار در سال ١٨٧٤ بطور كامل بازنويسي و اصلاح شد و در سالهاي ١٩٩٩ و ٢٠٠٠ نيز دچار تغييراتي هرچند جزئي گشت. سوئيس همواره منطقه اي مناسب براي تجار و سرمايه داران محسوب مي شود در اين بين بايد دانست كه سوئيس عضوي از عمده پيمان هاي اقتصادي جهاني است و از اين رو موقعيت بسيار مناسبي را پديد آورده است . توليد ناخالص اين كشور اروپاي مركزي به تنهايي از بزرگترين اقتصادهاي اروپاي غربي بيشتر است . به هر شكل اقتصاد سوئيس يك اقتصاد بانكي به تمام معناست. موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد  برترین موسسه جهت ارائه مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل آماده ی همراهی شما در مسیر ثبت شرکت در کشور سوئیس می باشد.
تمام این محاسن و استانداردهای کاری بالا در سوئیس منجر به ثبات واحد پولی فرانک سوئیس شده است که کمترین کاهش ارزش را دارد، همچنین سیستم بانکداری کارآمد و محرمانه، تراکنش مالی آزاد، ثبات صنعتی، معافیتهای مالیاتی، لغو محدودیتهای تجاری گمرک و مشتری، و دسترس پذیر بودن پرسنل کارآمد و چند زبانه و نیز استاندارد بالای زندگی برای کارکنان و مدیران نیز از تبعات آن هستند. همچنین نرخ پایین مالیاتها و حمایت گسترده بانکها و بیمه های این کشور از سرمایه گذاران خارجی باعث گردیده که امروزه شرکتهای بسیاری از سرتاسر جهان دفاتر فروش خود را به این کشور انتقال دهند . از طرفی چند زبانه بودن این کشور نیز این امکان را به شرکتهای خارجی در این کشور میدهد که به راحتی به بازار کشورهای همسایه نیز دسترسی داشته باشند. موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد برترین موسسه جهت ارائه مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل آماده ی همراهی شما در مسیر ثبت شرکت در کشور سوئیس می باشد.

ثبت شرکت در کشور سوییس

شروع تجارت
به منظور آغاز تجارت در این کشور شما میبایست ابتدا یک شرکت حقیقی و یا حقوقی در این کشور ثبت نمایید . پس از ثبت شرکت شما قانوناً اجازه خواهید داشت که به تجارت در این کشور اشتغال بورزید . البته فعالیت در بعضی از رشته ها مانند پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگانهای مربوطه در این کشور میباشد که به هنگام ثبت شرکت به شما اطلاع داده خواهد شد .
ویزای تجاری
صاحبان شرکتها و موسسات تجاری در این کشور میتوانند در صورت ارائه مدارک مثبته مالی به سفارتخانه های این کشور درخواست ویزای تجاری کوتاه مدت بنمایند که در هر سال امکان سفر به مدت ۱۸۰ روز را به کشور سوئیس خواهند داشت.
انواع فرم ثبتی شرکتهای تجاری رایج
شرکت انفرادی Einzelfirma
شرکت انفرادی معادل با همان شخصیت حقیقی در قانون تجارت ایران میباشد . به این منظور شما میتوانید به نام و نام خانوادگی خود یک موسسه تجاری را در این کشور ثبت نمایید . همچنین شما باید یک نفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . شما به سرمایه ثبتی اولیه نیاز نخواهید داشت ولیکن در صورتیکه شما ورشکست بشوید میزان بدهی شما به نام خود شخص شما نوشته خواهد شد و شما مجبور خواهید بود از از دارایی شخصی خویش نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام بورزید .

شرکت با مسئولیت محدود GmbH
رایجترین شکل ثبت شرکتهای کوچک در این کشور میباشد . کلیه حق الشرکه شرکت میتواند تماما به نام یک نفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران به چاپ خواهد رسید . شما میبایست یک نفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۲۰ فرانک سوئیس میباشد که باید تماما نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .

شرکت سهامی خاص AG
رایجترین شکل ثبت شرکتهای بزرگ در این کشور میباشد . کلیه سهام شرکت میتواند تماما به نام یک نفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران تنها بنا به درخواست خود آنان به انتشار خواهد رسید ، به عبارت دیگر اسامی سهامداران میتواند پنهان بماند . شما میبایست یک نفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک سوئیس میباشد که باید دست کم نیمی از آن نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .
نمایندگی و یا شعبه شرکت خارجی در سوئیس Agent
نیاز به سرمایه اولیه نیست و تنها یک نفر شخص مقیم سوئیس باید به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب گردد . اساسنامه شرکت مادر و آخرین آگهی تغییرات و همچنین گواهی بانکی مبنی بر پرداخت شدن کل سرمایه ثبتی شرکت مورد نیاز میباشد . همچنین ممکن است مدارک دیگری مانند آخرین ترازنامه مالی شرکت شما نیز مطالبه گردد .

نکته قابل توجه : هرچند به منظور ثبت شرکت وجود یک مدیر مقیم در این کشور با حق امضاء انفرادی الزامیست ولیکن اختیارات مدیر بنابر تشخیص هیئت مدیره میتواند در مواردی نظیر بانک و یا غیره محدود گردد .
موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد برترین موسسه جهت ارائه مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل آماده ی همراهی شما در مسیر ثبت شرکت در کشور سوئیس می باشد.

ثبت شرکت در کشور سوییس

اسناد و مدارک مورد نیاز

برای ثبت شرکت در سوئیس باید مدارک و اسناد زیر را مهیا سازید:
نام شرکت
نام مدیر، ملیت، تاریخ تولد و آدرس کامل وی
نام و نام خانوادگی به همراه آدرس کامل سهامداران
مدرک اثبات هویت شامل اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی از کارت ملی و گواهینامه
مدرک اثبات آدرس شامل ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری شما و یا صورت حساب ۳ ماهه بانکی
نام شرکت
هر نامی که تا کنون به ثبت در دولت سوئیس نرسیده شده باشد مورد قبول است، اما شرط لازم این است که نام شرکت منعکس کننده فعالیت آینده شرکت باشد.
هیئت مدیره
حداقل یکی از مدیران باید در سوئیس اقامت داشته باشد که مدارک شرکتی به امضای وی برسد.
سهامداران
هیچ محدودیتی در مورد آدرس و ملیت سهامداران وجود ندارد.
دفتر شرکت
تمامی شرکت های سوئیسی باید دفتری ثبت شده در سوئیس داشته باشند که در آن اسناد رسمی به تصویب برسد.
سرمایه اولیه
سرمایه اولیه بیست هزار فرانک سوئیس است که لازم است در ابتدا تمام آن پرداخت شود، این پول باید در یکی از بانک های سوئیس قرار داده شود، هنگامی که شرکت به صورت کامل ثبت شد میتوان از این سرمایه به صورت کامل استفاده کرد، ارزش هر سهم در سوئیس حداقل ۱۰۰ فرانک تعیین شده است.
موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد  برترین موسسه جهت ارائه مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل آماده ی همراهی شما در مسیر مهاجرت به سوئیس و یا سرمایه گذاری در سوئیس و یا ثبت شرکت در کشور سوئیس و یا کار آفرینی در سوئیس و یا کار در سوئیس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در کشور سوئیس و در نهایت شرایط اخذ اقامت سوئیس با موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد  همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره ای تخصصی و رایگان استفاده نمایید. ثبت شرکت در کشور سوییس