ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان:این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در آلمان را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در المان دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در آلمان شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در آلمان راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

هر فردی که قصد کارآفرینی و تجارت در کشور آلمان را دارد می تواند بدون دغدغه و با آسودگی خاطر برای ثبت شرکت در آلمان اقدام نمیاد. دلیل آن این است که ثبت شرکت در کشور آلمان دارای هیچگونه محدودیتی نبوده و فرد با پشت سر گذاشتن مراحل زیر می تواند تجارت خود را در کشور آلمان آغاز نمیاد. مهاجرت به آلمان همیشه پر طرفدار بوده است. روش تحصیل در آلمان نیز روشی است که همه ساله عده ی زیادی برای مهاجرت به آلمان از آن بهره می برند.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان

هر کسی – بدون در نظر گرفتن ملیت یا محل زندگی – می تواند در آلمان به تجارت بپردازد. در آلمان محدودیت قانونی برای سرمایه گذاری و تعداد سرمایه گذاران وجود ندارد.

سرمایه گذاران خارجی می توانند به عنوان شرکت سهامی، شرکا، یا فعالیت تجاری مناسب ترین فرم قانونی ثبت شرکت را از طریق دفتر مستقر در آلمان انتخاب کنند. به هر حال مراحل ثبت شرکت در کشور آلمان به طور کامل مشخص گردیده و بسیار آسان می باشد.

به طور کلی معیار های تعیین انتخاب فرم قانونی به کار تعیین شده برای سرمایه گزاران، مسوولیت و شرایط مالیاتی بستگی دارد.

ساختار ابتدایی تمامی شرکت ها توسط قانون مشروح شده است که پیشبینی ها و اطمینان قانونی را بالا می برد. قوانین مشابه شامل کارآفرینان خارجی و داخلی می شود.

ورود به بخش ثبت تجاری

برای تاسیس شرکت و آغاز فعالیت تجاری، شرکت باید در بخش تجارت عمومی (Handelsregister) و دفتر مبادلات داخلی (Gewerbe-/Ordnungsamt) ثبت گردد.. ثبت شرکت موجب ایجاد شفافیت شده و سطح اطمینان شرکت را ارتقا می دهد.

ثبت تجاری (Handelsregister) اطلاعاتی در مورد تمام روابط بین فروشندگان و شرکت های تجاری را فراهم می سازد. این اطلاعات به صورت کلی و عمومی بوده و سایر شرکت ها نیز به آن دسترسی دارند. ثبت تجاری شامل اطلاعات زیر می باشد:

  • شرکت تجاری
  • اسامی شرکا و مسوولیت فردی هر یک از شرکا
  • مدیر عامل یا مدیر اجرایی
  • سهام اصلی شرکت ها
  • محدودیت های مسوولین شرکت
  • عزل و نصب وکلا
  • اعلام ورشکستگی
  • انحلال و پایان شرکت

شرکت های دارای فعالیت های تجاری نیازمند هستند که ثبت شوند. این از طریق نوع حسابداری، اظهارنامه سالانه، منابع عمده و تعداد کارمندان مشخص می شود. به عنوان یک قانون تمام فعالیت های مرتبط به شرکت باید ثبت شوند.

تجارت های کوچک، تعاونی ها، پیمانکاران، و دفاتر شعبه مستقل نیاز به ثبت ندارند.

فرایند ثبت تجاری شرکت به صورت الکترونیکی در یک فرم تایید شده توسط اداره ثبت ، ثبت می گردد.

شایان ذکر است که در ثبت تجاری شرکت شرکا دارای مسوولیت های محدود می باشند و این نکته قسمتی از اقدامات برای تاسیس شرکت است.

هزینه های ثبت شرکت

هزینه ثبت بر اساس نوع شرکت متفاوت است. هزینه ها شامل صدور گواهینامه دفتر اسناد رسمی و مبلغ تعیین شده توسط دفتر دادگاه محلی می باشد.

هزینه ثبت شرکت و انتشار ثبت شرکت تجاری برای یک شرکت سهامی ۲۵۰ یورو می باشد. برای GmbH این مبلغ حداقل ۴۰۰ یورو و برای AG ۵۰۰ یورو می باشد. این هزینه ها ممکن است در طول پروسه افزایش یابد.

مبلغ و هزینه ها وضع شده نیستند اما توسط قانون کنترل می شوند. میزان آن معمولا به تعداد همکاران و سهام عمده بستگی دارد.

محضر فدرال قانون مدنی آلمان در سایت اینترنتی خود هزینه ها را مشخص کرده است.

 

مالیات بندی شرکت

کشور آلمان یک مبلغ مشخص مالیاتی برای شرکت ها تعیین نکرده است. برای شرکت ها این مبلغ تقریبا ۳۰% است که شهرداری این مبلغ را کاهش می دهد. با این وجود آلمان یکی از رقابتی ترین سیستم های مالیاتی را در بین کشور های صنعتی دارد.

بخش های مالیات بندی شرکت

شرکت ها در دو سطح مالیاتی طبقه بندی می شوند:

۱ . شرکت ها: به مانند شرکت های مسوولیت محدود (GmbH) یا شرکت های سهامی (AG) مشمول مالیات بر درآمد شرکت می شوند، در حالی که همکاری ها مشمول مالیات بر درآمد شخصی می شوند. هر دو مالیات توسط دولت فدرال مشخص می شوند

۲ . تمامی فعالیت های تجاری: هر دوی شرکت ها و همکاری ها مشمول مالیات معاملات می شوند که شهرداری مشخص می کند.

بر این اساس میزان مالیات می تواند تا ۱۰% متفاوت شود.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در آلمان کاری بسیار ساده می باشد.

افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

در نهایت توصیه میکنیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در آلمان و موارد مشابه به مشاورین موسسه توسعه گران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره وکلا و مشاورین موسسه بهره مند شوید. همچنین سایت مهاجرت آلمان نیز اطلاعاتی راجع به مبه این موضوع ارائه می کند. ثبت شرکت در آلمان