تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک:در عصر جدید پزشکی و دندانپزشکی یکی از رشته های پر مخاطب و هم چنین حساس و مورد توجه جوامع و دولت ها بوده است که اکثر دانشجویان به دنبال بهترین دانشگاه ها و اساتید و نیز کشور ها برای تحصیل در چک و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستند . همان طور که مستحضر هستید در ایام قدیم هم افراد زیادی به رشته پزشکی و دندانپزشکی روی می آوردند و پزشکان از شان و منزت بالایی برخوردار بودند .

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک امروزه با نگاه به سوالات متعدد به صورت انبوه مورد تقاضای شما دانشجویان و والدین عزیز قرار گرفته است و سوالات شما در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ما را بر آن داشت تا در باره این موضوع تمام مسائل و شرایط حائز اهمیت را صادقانه خدمتتان ارائه کنیم .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

پزشکی و دندانپزشکی و همچنین گرایشات دیگر رشته پزشکی به علت حساسیت و داشتن هزاران هزار نکته در این علم باعث شده تا دانشجویان در انتخاب خود مقداری تامل و دقت به خرج دهند و به عنوان مثال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک را در کنار گزینه های دیگر در لیست اهداف خود گذاشته و تحقیقات خود را نسبت به این امر مهم کامل نماییند .

 

مدت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک متفاوت است ، به نوعی که تحصیل در رشته پزشکی ۶ سال یا به عبارتی ۱۲ ترم و نیز تحصیل در رشته دندانپزشکی حدوداً ۵ سال و نیم که به قولی ۱۱ ترم طول می کشد . البته حائز اهمیت است به علت دشواری و سختگیری های به جا و مرتبط با رشته تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ممکن است مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد .

 

زمان آغاز سال تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در ماه سپتامبر خواهد بود که باید خاطر نشان با توجه به محدودیت سنی و همچنین محدویت در ثب نام توصیه می شود اگر متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در اسرع وقت با مشاوران ارشد و وکلای بین المللی موسسه حقوقی جناب آقای دکتر ملکپور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید .

 

ورود به کشور جمهوری چک و همچنین ورود به دانشگاه های مطرح جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک مستلزم گذراندن دوره ای قبل از دانشگاه خواهد بود که به شما والدین گرامی که متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک برای فرزندانتان هستید پیشنهاد ویژه ای خواهیم داشت . دانش آموزان می توانند از دو راه به دانشگاه های چک ورود پیدا کنند ، یا به صورت مستقیم وارد دوره های قبل از دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک شوید و یا اینکه با حضور در دوره های آمادگی قبل از دانشگاه در انگلستان وارد دانشگاه های جمهوری چک شوید .

 

اگر شما این دوره ها را در کشور انگلستان بگذرانید به مصلحت شما دوستان عزیز خواهد بود چراکه سطح تحصیلات شما خیلی بالاتر خواهد بود و این دوره در انگلستان مورد تائید دیگر کشور خواهد بود و علاوه بر آن اگر این دوره آمادگی قبل از دانشگاه را در کشور انگلستان بگذرانید به نوعی این امکان را به شما می دهند که در کشور انگلستان و دانشگاه های مطرح این کشور ورود کنید و از بورسیه دانشگاه های مطرح انگلستان استفاده نمایید .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

محدودیت سنی بحث حائز اهمیتی است که جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک شما باید دقت بفرمایید فرزندانتان سنشان بعد از اخذ مدرک دیپلم بالا تر از ۲۱ سال نباشد ، این بحث به قدری مهم و حساس است که توصیه می شود در اسرع وقت با مشاوران ارشد موسسه حقوقی جناب آقای دکتر ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

 

جمهوری چک کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و همچنین بزرگ‌ترین شهر  جمهوری چک شهر پراگ است که واحد پول آن کرونا است. جمعیت جمهوری چک بنا به سرشماری سال ۲۰۱۶ تقریباً ده  میلیون و پانصد هزار نفر است و زبان رسمی این کشور چکی است که از  خانواده زبان‌های اسلاوی است . شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد.  جمهوری چک سومین کشور در ایجاد صلح و دوستی و جالب است بدانید دموکرات ترین کشور در حال حاضر در منطقه بوده است

 

شما دانشجویان گرامی برای ورود به دوره های آمادگی قبل از دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک احتیاج به مدرک زبان خواهید داشت ولکن امکان اینکه شما در کشور جمهوری چک به تحصیل زبان انگلیسی بپردازید هست اما پیشنهاد نمی شود زیرا علاوه بر هزینه های بالای کالج های زبان این کشور بهتر است زبان خود را تقویت و مدرک زبان خود را اخذ نمایید و پس از آن به جمهوری چک جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ورود نمایید .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

هزینه زندگی در جمهوری چک تقریباً بسان اکثر کشور های اروپایی خواهد بود . من حیث المجموع در قریب به اتفاق کشور های اروپایی ما شاهد قیمت های یکسان و نیز هزینه های متشابه هستیم . برای دانشجویان در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک هزینه زندگی دانشجویی همراه با اجاره مسکن حدوداً ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه خواهد بود که لازم به ذکر است این امر بستگی به سبک زندگی شما دارد ولکن شما که در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک هستید برای یک زندگی خوب دانشجویی مبلغ مذکور متعادل و مناسب است .

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک در دانشگاه های مطرح جمهوری چک تقریباً حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو خواهد بود که علاوه برآن هزینه پذیرش و آزمون ورودی و دیگر هزینه ها را هم باید مد نظر قرار دهید . آزمون ورودی معمولا در ماه مه برگزار خواهد شد که ممکن است برای حضور و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک می توانید آزمون ورودی خود را در کشور هایی که برگزار کننده آزمون هستند آزمون دهید .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

امکان اخذ بورسیه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به نوعی از زمان شروع پرونده شما تقریباً غیر منطقی خواهد بود اما باید گفت زمانی که دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به این دانشگاه وارد شدند اگر در دانشگاه به عنوان دانشجوی برتر شناخته شوند و همچنین از پس دروس خود برآیند می توانند در خواست بورسیه تحصیلی کنند و هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک و همچنین به نوعی هزینه های زندگی خود را تامین کنند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک مدارک مورد نیاز جدای از CV و انگیزه نامه و همچنین مدرک زبان ممکن است شما مصاحبه اینترنتی هم داشته باشید که وظیفه دانستیم به عنوان مشاور حقوقی این اطلاعات را صادقانه خدمتتان عرض نماییم و در پایان باید گفت شما با تماس با موسسه حقوقی جناب آقای دکتر ملکپور می توانیید به صورت رایگان بهره مند شوید . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

 

 

دانشگاه های مطرح جمهوری چک

 

Charles University in Prague

 

College of Polytechnics Jihlava

 

Jan Evangelista Purkyně University in Ústí nad Labem

 

VŠB – Technical University of Ostrava

 

Masaryk University

University of Ostrava

University of West Bohemia

University of Hradec Králové