تحصیل در لهستان تحصیل در لهستان: لهستان، یا به صورت رسمی جمهوری لهستان، کشوری در مرکز اروپا است. این کشور با جمعیت 38 میلیون نفر،  ششمین کشور پرجمعیت در اتحادیه اروپا است. دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در لهستان نیاز به ویزا ندارد. هزینه زندگی دانشجویی در لهستان در میان کشورهای […]
" />

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان: لهستان، یا به صورت رسمی جمهوری لهستان، کشوری در مرکز اروپا است. این کشور با جمعیت 38 میلیون نفر،  ششمین کشور پرجمعیت در اتحادیه اروپا است. دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در لهستان نیاز به ویزا ندارد. هزینه زندگی دانشجویی در لهستان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پایین ترین مبلغ را دارد. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان می پردازد.

این مقاله به یافتن دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به دانشجویان بین المللی برای تحصیل کمک می کند. لهستان به سرعت در حال توسعه به عنوان یک مرکز عالی در آموزش و پرورش اروپا است. این کشور با داشتن شهریه ارزان، بیش از 400 دوره به زبان انگلیسی را ارائه می دهد و شهرت زیادی برای آموزش پزشکی و دندان پزشکی دارد، لهستان یک محل عالی برای مطالعه کارشناسی است.

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به لهستان به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به لهستان مهام یگانه پاسارگاد با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد، روش هایی نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری و … اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به لهستان معمولا از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند.

تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی لهستان فرصت مطالعه در یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در دنیا را فراهم میکند. 6 سال پزشکی عمومی، 4 سال کارشناسی، 5 سال دندانپزشکی و 5 سال داروسازی، 3 سال پرستاری، برنامه پایه به زبان انگلیسی در میان برنامه های پزشکی در بین دانشجویان جذابترین برنامه ها می باشد. دانشجویان ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، اسرائیل، عربستان سعودی، ترکیه، نیجریه، غنا، هند، چین، و غیره، هر ساله علاقه مند به ثبت نام برای مطالعات پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه لهستان هستند.

دانشگاه علوم پزشکی لهستان، در دسامبر 2008، با رهبری یک تیم متشکل از شش جراح در یک عمل جراحی 22 ساعته، انجام اولین پیوند صورت در دنیا را در لهستانی انجام دادند.

 

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل پزشکی در انگلیسی در خارج از کشور هستند می باشد. بیش از 11 مدرسه پزشکی برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی در لهستان را ارائه می دهد. همراه با پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی، را دانشگاه های پزشکی لهستان ارائه می دهند، یک برنامه 4 سال پزشکی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویانی با مدرک لیسانس آماده شده است (این برنامه در میان ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان و دانشجویان اسکاندیناوی بسیار محبوب است). بسیاری از دانشگاه ها طبی نیز برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را سازماندهی می کنند؛ و کسانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان لهستانی هستند باید ابتدا یک سال دوره آن را بگذرانند.

دوره های پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی:

 •     دوره مقدماتی: یک سال دوره مقدماتی مطالعه پزشکی
 •     دوره کارشناسی پزشکی: برنامه 6 سال،
 •     ورود فارغ التحصیل دوره پزشکی: برنامه 4 سال ،
 •     برنامه دندانپزشکی: برنامه 5،0 به 5،5 سال MDS،
 •     برنامه داروخانه: برنامه 5 سال داروخانه،
 •     برنامه پرستاری: 3 سال کارشناسی پرستاری،
 •     دوره دکترا: 3 سال برنامه دکترای پزشکی،

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران

 • دانشگاه ورشو (University of Warsaw)
 • دانشگاه جاگیلونیا (Jagiellonian University)
 • دانشگاه تکنولوژی ورشو  (Warsaw University of Techlogy)
 • دانشگاه آدم میکیوایز (Adam Mickiewicz University)
 • دانشگاه علم و تکنولوژی  AGH (AGH University of Science and Techlogy)
 • دانشگاه تکنولوژی گدانسک (Gdańsk University of Techlogy)
 • دانشگاه سیلسیا در کاتووایز (University of Silesia in Katowice)

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی لهستان معمولا بالا می باشد.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های لهستان با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.

دانشگاه علوم پزشکی ورشو (University of Warsaw)

این دانشگاه دارای ابعاد بین المللی بر اساس استانداردهای آموزشی بین المللی خود و تبادل اندیشه های علمی در میان موسسات آموزش عالی و پژوهشی است،

این دانشگاه دارای  پنج بیمارستان های آموزشی وابسته به خود می باشد، که همچنین در پژوهش های علمی و بالینی فعالیت میکنند،

سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت های پژوهشی و همچنان گسترش امکانات وجود دارد. آخرین پروژه ها شامل کتابخانه های اخیرا باز شده و مرکز اطلاعات و کار مداوم در مرکز بالینی پژوهشی می باشد. بیمارستان کودکان و مرکز توانبخشی و ورزش نیز در دست ساخت است، مدرن ترین امکانات در نوع خود در لهستان در این بیمارستان ها و مراکز وجود دارد.

تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

زبان انگلیسی بخش دوم دانشکده پزشکی در سال 1993 در دانشگاه علوم پزشکی ورشو برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی تاسیس شد.

دو برنامه مطالعه به زبان انگلیسی را ارائه می دهد: یک برنامه 6 ساله برای فارغ التحصیلان دبیرستان و یک برنامه 4 ساله برای فارغ التحصیلان کالج / دانشگاه. در پایان هر یک از فارغ التحصیلان دکترای پزشکی را دریافت می کنند دیپلم پزشکی در این کشور به رسمیت شناخته شده است در اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز مذاکراتی در رابطه با پذیرفتن دیپلم پزشکی وجود دارد.

پس از پایان بخش برنامه مطالعه علوم پایه ، دانشجویان واجد شرایط USMLE  (مجوز پزشکی ایالات متحده آمریکا آزمون) را برای مرحله اول دریافت میکنند و برای آزمون2 USMLE Stepآماده میگردند.

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان ممکن نیست ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و لهستانی می باشد

تحصیل دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

دانشگاه علوم پزشکی ورشو یک برنامه 5 ساله در دندانپزشکی برای فارغ التحصیلان دبیرستان ارائه می دهد. در پایان این برنامه به فارغ التحصیلان درجه DDS اهدا خواهد شد و  مدرک آنها در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته شده است. برنامه درسی مطابق با استانداردهای دندانپزشکی اتحادیه اروپا می باشد. فارغ التحصیلان می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشگاه علوم پزشکی بیالیستوک در لهستان

پردیس دانشگاه پزشکی بیالیستوک بسیار منحصر به فرد است و به عنوان ترکیبی از گروه های علوم پایه، بیمارستان های دانشگاهی، دفاتر اداری، خوابگاه، کتابخانه، کافه تریا امکانات ورزشی در یک محل مرکزی ارائه میکند، همه این امکانات در دسترس و در فاصله پیاده روی کوتاه از یکدیگر قرار دارند. این یک مزیت متمایز است که کمک می کند تا دانشجویان از وقت با ارزش خود استفاده کنند. پارک های زیبا مجاور دانشگاه، برای دانشجویان به عنوان یک مکان ایده آل برای استراحت بعد از یک روز طولانی می باشد.

بیمارستان ها و درمانگاه دانشگاه برنامه های آموزشی عالی و امکانات را برای دانشجویان در هر تخصص پزشکی ارائه می دهد. جمعیت بیماران بسیار بزرگ و متنوع هستند. این نهادها خدمات پزشکی را برای شهرستان بیالیستوک و مناطق پدلسکی را ارائه می دهند.

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک یالانه به آموزش بیش از 6000 دانشجو می پردازد، در بین آنها تعداد فراوانی دانشجوی دکترا و دانشجویان کارشناسی ارشد وجود دارد. دانشجویان بین المللی 10 درصد دانشجویان را تشکیل می دهد و این دانشگاه MUG را نمایندگی میکند. دانشگاه دارای کلاس زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی: پزشکی و کارشناسی ارشد داروسازی می باشد.

دانشجویان به یک اقامتگاه مسکونی براحتی دسترسی دارند، یک کتابخانه مدرن و یک باشگاه دانشجویی نیز به نام”Medyk” در خوابگاه دانشجویی وجود دارد.

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک مراقبت های بهداشتی برای ساکنان منطقه پومرانیا و مناطق مجاور فراهم می کند، و همچنین به طور فعال جزو پروژه های بهداشت عمومی است. سازماندهی آموزش پزشکی و برای ارتقاء بهداشت، به منظور افزایش آگاهی طرفداران سلامت در منطقه توسط دانشگاه دائما صورت میگیرد.

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک تا کنون بیش از 5000 دانشجو در چهار دانشکده: دانشکده داروسازی، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده بین دانشکده بیوتکنولوژی (دانشگاه گدانسک و دانشگاه علوم پزشکی گدانسک) را آموزش داده است.

کالج پزشکی دانشگاه جاگیلونیا

اولین دانشجویان از دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی (پزشکی عمومی و دندانپزشکی) در کالج پزشکی دانشگاه جاگیلونیا پذیرفته شدند. در طول شش سال، نزدیک به 600 دانشجو از پنج قاره و بیست کشور، عمدتا از نروژ، ایالات متحده آمریکا و کانادا در این کالج ثبت نام کردند. هیات علمی شامل دانشمندان با تجربه و اساتید دانشگاه  جاگیلونیا و همچنین دانشگاهیان خارجی از ایالات متحده آمریکا، انگلستان، آلمان، و دیگر کشورها می باشد.

دانشکده پزشکی سه برنامه به زبان انگلیسی ارائه می دهد: برنامه های 4 ساله تحصیلات تکمیلی MBBS/MD  برنامه های پزشکی کالج پزشکی و برنامه های کارشناسی به سبک ایالات متحده آمریکا/کانادا؛ برنامه 6 سال پزشکی برای فارغ التحصیلان مدارس متوسطه و کارشناسی ارشد 5 ساله D.D.S. ، (برنامه دندانپزشکی 5 ساله) برای فارغ التحصیلان دبیرستان برخی از آنها می باشد.

این برنامه ها به زبان انگلیسی در انطباق با استانداردهای لهستانی اتحادیه اروپا باقی می ماند، وزارت آموزش و پرورش (برنامه استافورد) و هیئت پزشکی کالیفرنیا نیز برخی از آنها می باشد.

فارغ التحصیلان برنامه دکترای پزشکی (MD) و مدرک دکترای دندانپزشکی (DDS) توسط دانشکده دانشگاه پزشکی جاگیلونیا واجد شرایط برنامه رزیدنسی و آموزش کارشناسی ارشد در بیمارستان های آموزشی دانشگاه در کشورهای مختلف می باشند ، از جمله ایالات متحده آمریکا (ایلینوی، آلاباما، آریزونا، میشیگان، یوتا، ورمونت، نیویورک، گرجستان، نیوجرسی، فلوریدا، پنسیلوانیا، کانکتیکات، غرب ویرجینیا، اوهایو، لوئیزیانا، کارولینای جنوبی و واشنگتن دی سی)، کانادا (کبک، انتاریو، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، آلبرتا)، استرالیا، انگلستان، ایرلند، نروژ، سوئد و لهستان.

دانشگاه علوم پزشکی پومرانیا

دانشگاه علوم پزشکی پومرانیا در سال 1948 در سزین لهستان تاسیس شد و سازماندهی پزشکی عمومی امروز و دندانپزشکی در آنجی اسکای ، همزمان چندین برنامه پزشکی دیگر در لهستانی را به عهده دارد.

با توجه به اقامت تعداد قابل توجهی از اساتید در سزین، دانشگاه عالی علوم پزشکی پومرانیا در این شهر قدرت کامل برگزاری دوره های دکترا علمی و مطالعات دکتر و اعطای مدرک دکترا را دارا می باشد.

عشق و شور و تلاش پیشگامان در تعداد فزاینده ای از دانشجویان و معلمان دانشگاهی، دامنه رشد روزافزون سطح خدمات بهداشتی تخصصی و پژوهش های علمی رو به رشد می باشد.

در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی پومرانیا دارای 4 دانشکده می باشد که به ارائه برنامه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پزشکی در لهستانی و در آنجی اسکای (پزشکی و دندانپزشکی) می پردازد.

شهریه دانشگاه های لهستان

شهریه در لهستان ارزان تر از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی می باشد. هزینه های متفاوت بسته به موسسه انتخابی شما دارد، نوع درس و نحوه مطالعه شما را در مقدار شهریه موثر است. به عنوان یک راهنمایی، انتظار می رود مبلغ قابل پرداخت بین £ 1،300- £ 2500 برای یک سال برای اکثر دوره ها باشد، اما برخی می تواند تا محدوده £ 10،000 تغییر کند.

محل اقامت و شرایط خوابگاه داشجویی لهستان

دانشگاه های لهستان برای دانشجویان بین المللی در خوابگاه محل اقامت را در نظر گرفته است، اما تعداد اتاق های آن محدود است. دانشگاه میزبان به دانشجویان در پیدا کردن مسکن مناسب کمک می کند.

دانشجویان بین المللی برای زندگی و تحصیل در لهستان می توانند سه نوع مختلف از محل اقامت را انتخاب کنید:

 • محل اقامت در دانشگاه – مانند خوابگاه
 • محل اقامت خصوصی – خانه اجاره ای
 • محل اقامت مشترک – اجاره اتاق در یک خانه مشترک
 • زندگی در خوابگاه اغلب گزینه مورد نظر برای اکثر دانشجویان بین المللی می باشد.

هزینه زندگی / اجاره: لهستان یک کشور نسبتا ارزان برای زندگی می باشد اگر شما به هزینه های کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا آگاه باشید. با این حال، یکی از کشورهای گران تر اروپای شرقی برای تحصیل است. میانگین اجاره در هر ماه به شرح زیر است:

 • آپارتمان 1 تخته در مرکز شهرستان – 1500 ZL
 • آپارتمان 1 تخت در خارج از مرکز شهرستان – 1200 ZL
 • آپارتمان 3 تخت در مرکز شهرستان – 2600 ZL
 • آپارتمان 3 تخت در خارج از مرکز شهرستان – 2000 ZL

هزینه زندگی در لهستان

با توجه به وضعیت شخصی شما، شیوه زندگی و عادات شما ممکن است نیازهای متفاوتی داشته باشید. در عمل، شما حداقل 1200-2500 PLN در هر ماه به منظور پوشش هزینه های محل اقامت مناسب و معقول نیاز دارید، پرداخت هزینه برای حمل و نقل محلی، و حتی بیرون رفتن برخی از آنها می باشد. شهریه، هزینه اجاره، غذا، لباس، بهداشت شخصی، حمل و نقل محلی، کتاب، تلفن و سایر هزینه ها مجموع هزینه های یک فرد هستند.

در اینجا یک محاسبه تقریبی هزینه های ماهانه وجود دارد: اقامت در خوابگاه های دانشجویی هزینه 400-600 PLN، 1000-1600 PLN در هر ماه شریکی؛ مواد غذایی مورد 500-700 PLN؛ کتاب و سرگرمی در حدود 200-300 PLN؛ حمل و نقل محلی حدود 65 PLN می باشد.

میزان تمکن یا ساپورت مالی سفارت معمولا بسیار مهم است و شما باید الزاما قادر به اثبات آن باشید.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های لهستان معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های لهستان  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درلهستان برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در لهستان در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های لهستان با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به لهستان موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

متقاضیان تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی مهام یگانه پاسارگاد می توانند به راحتی ویزای تحصیل در لهستان را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در لهستان بپردازند. تحصیل در لهستان