اقامت هلند

اقامت هلند

اقامت هلند، راه های مهاجرت به هلند و راههای اخذ اقامت هلند و شرایط اخذ اقامت هلند در این مقاله به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.در این مقاله علمی سعی نمودیم تا اهم راه ها و شرایط اخذ اقامت هلند برای مهاجرین و اتباع خارجه را به صورت تفضیلی مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

اقامت هلند به طور کلی از طرق متفاوتی است که اهم آن به شرح زیر می باشد :

اقامت هلند از طریق کار

کشور هلند دارای 3.9 درصد نرخ بیکاری می باشد. احتمالا شما هم در این مورد سوال دارید که آیا می توانید در هلند از طریق کاری مهاجرت کنید! آیا راه های اخذ اقامت و تابعیت کاری شما در هلند مفتوح است!

دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری به هلند باید شرایط کاری و اوضاع و احوال خود برای کاریابی درکشور مقصد را بسنجید و بنگاههای کاریابی و موسسات اصلی کاریابی در کشور هلند را تحلیل نموده و مورد تحقیق قرار دهید.

از جمله عواملی که در خصوص اقامت هلند و مهاجرت کاری به هلند مهم است میتوان به سن متقاضی ، اوضاع جسمانی ، تحصیلات متقاضی کار در هلند و نکات مشابه نظیر سابقه کار و سطح زبان شما اشاره نمود .

اقامت هلند از طریق تحصیل

چنانکه میدانید کشور هلند دارای 8 .17 میلیون جمعیت میباشد . حتما این جمعیت نیاز به تحصیل داشته و دانشگاه های کشور هلند برای پاسخگویی به این نیاز هلند تشکیل و راه اندازی گردیده اند. شما نیز می توانید در صورت دارا بودن شرایط لازم برای تحصیل در هلند اقدام بفرمایید . زبان تحصیل در کشور هلند زبان هلندی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه های هلند برای ورود غالبا مدرک زبان و همچنین cv تحصیل شما را نیاز دارند. شاید سوال شما این باشد که چگونه cv تحصیل خود را تهیه کنید. در همین خصوص مقاله کاملی در همین وبسایت تهیه و آماده گردیده است یا می توانید ویدئو ها یا فایل های صوتی رایگان ما را در خصوص تحصیل در کشور هلند ملاحظه بفرمائید.

در صورتی که شما مدارک پیش نیاز خود را به دانشگاه مقصد خود در هلند تقدیم نمایید، و موفق به اخذ پذیرش تحصیل در کشور هلند شوید. سپس می توانید در خصوص مهاجرت تحصیلی ، اخذ پذیرش ویزای تحصیلی و اقامت و تحصیل در هلند اقدام بفرمائید.

اقامت هلند از طريق سرمايه گذاري

در خصوص مهاجرت سرمايه گذاران در هلند توضیحات مفصل لازم است اما قطعا سرمايه گذاران موفق كه داراي طرح هاي تجاري مفيد براي كشور هلند هستند اين امكان را دارند كه در اين كشور اقامت ناشي از سرمايه گذاري دريافت نمايند .

نكات مهم در خصوص سرمايه گذاري و اخذ اقامت از اين طريق در هلند:

 1. اقتصاد هلند اقتصادي رو به رشد مي باشد .
 2. كشور هلند عضو سازمان تجارت جهاني است.
 3. استانداردهاي سرمايه گذاري در اكثر معاهدات دو جانبه يا چند جانبه كه هلند عضو آن مي باشد ، رعايت گرديده است .
 4. ايران در كشور هلند داراي سفارت مي باشد و همچنين كشور هلند در ايران داراي سفارتخانه مي باشد .

آدرس سفارتخانه هلند : تهران ، خيابان شهيد لواساني (فرمانيه)، ديباجي، خيابان سنبل، نبش ارغوان غربي، پلاک 7

آدرس وب سایت http://iran.nlembassy.org/

 1. جمعيت كشور هلند چنانچه قبلا اشاره گرديد17.08 نفر مي باشد و نرخ بيكاري در اين كشور 3.9 مي باشد.

اقامت هلند از طريق ازدواج 

بر اساس قوانين حقوق بشر كشور هلند مانند ساير كشورهاي عضو اين پيمان ، موظف است به هر فردي كه با يك تبعه هلندی ازدواج كند با دريافت شواهد و مستندات دال بر واقعي بودن اين ازدواج ، اقامت موقت به آن فرد اعطا كند .

اگر در زمان اقامت موقت آن ازدواج قبل به طلاق منتهي گردد اقامت موقت ديگر قابل تمديد نمي باشد اما اگر شخص پس از دو يا سه سال همچنان در عقد نكاح شخص تبعه ي … باشد مي تواند اقامت دائم دريافت نمايد. بديهي است اقامت دائم بعد از مدتي تبديل به تابعيت كشور هلند مي گردد .

نكات مهم در خصوص ازدواج در كشور هلند  و مهاجرت به کشور هلند :

 1. حتما وضعیت اقامتی شخص مقیم هلند بررسی شود .
 2. پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز بررسی شود .
 3. شرایط نکاح را قبل از ازدواج و مهاجرت به هلند با یک حقوقدان بررسی فرمایید .
 4. مدارک مورد نیاز باید ترجمه رسمی و مورد تایید دادگستری و سفارت کشور مقصد شود و تقدیم سفارتخانه گردد.
 5. مسائلی نظیر نفقه و مهریه گاها تحت تاثیر قوانین ایران و هلند در تعارض قرار میگیرد ، حتما با وکلای حقوق بین الملل بصورت حضوری مشاوره نمایید .

دقت بفرمایید درصورتی که از طریق ازدواج با فردی هلندی به هلند مهاجرت کنید به شما حق کار اعطا میگردد .

اقامت هلند از طریق پناهندگی

طبق قانون کنوانسیون ژنو در حمایت از کسی که ترس از جان خود به دلایل عقیدتی و یا سیاسی دارد، مشمول کنوانسیون ژنو و تحت حمایت کشور پناهنده قرار می گیرد. اکثر اشخاصی که درخواست پناهندگی میکنند مشمول کنوانسیون ژنو نمیگردند

ما این راه را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم به دلایل زیر :

 1. پناهندگی دارای شرایط مبهمی است
 2. پناهنده از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست
 3. امکان بازگشت به کشور خود را ندارید
 4. در خیلی از موارد مجبور به گفتن دروغ به کشور خود و کشور مقصد هستید
 5. پناهندگی و راههای سخت تنها راه اقدام به مهاجرت نیست ، چرا از راههای قانونی اقدام نکنید

هرچند ما در رابطه با پناهندگی و کنوانسیون ژنو اطلاعات کامل و جامعی داریم و موارد و پرونده های زیادی را در خصوص پناهندگی در کشور هلند مشاهده کردیم مایل به ارائه خدمات پناهندگی به کشور هلند نیستیم زیرا اکثر افرادی که از طریق پناهندگی اقدام کرده اند امکان مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند و ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا پیش از هر اقدامی از امکان های قانونی خود آگاه شوید.

لغو اقامت هلند

هرگاه یک فرد تبعه هلندی برای مدت طولانی در خارج از کشور اقامت داشته باشد و یا تابعیت کشور دیگری را اخذ کرده باشند تابعیت هلندی خود را از دست می دهد.

تابعیت مضاعف هلند

تابعیت مضاعف هلند در قوانین این کشور به رسمیت شناخته نشده است، اما در برخی موارد استثناهایی برای اتباع هلندی وجوددارد. این موارد در زیر عنوان شده اند::

– کسانی که در زمان تولد خود تابعیت دیگری نیز به آن ها اعطا شود، مثلاً کسانی که در آمریکا از پدر و مادری هلندی متولد شود، که بواسطه تولد در خاک آمریکا دارای تابعیت آمریکایی خواهد شد و به لحاظ اصل خون نیز دارای تابعیت هلندی می گردد؛

– کسانی که از طریق روش های انتخابی به تابعیت هلند در آمده باشد؛

اقامت هلند از طریق ویزای توریستی و کوتاه مدت

ویزای توریستی به فرد امکان اقامت هلند بصورت کوتاه مدت را میدهد متقاضی  باید قادر به اثبات تمکن مالی  برای ان مدت  اقامت خود در منطقه ی شنگن باشد. در هلند این مبلغ حداقل € ۳۴ برای هر فرد در هر روز اقامت  است.

مدارک مورد نظر ویزای توریستی هلندراهم در وبسایت رسمی این کشور و هم در وبسایت های موسسه مهام می توانید مشاهده بفرمایید. ویزای کوتاه مدت امکان یک اقامت 90 روزه در حوزه شنگن می باشد

.شخص متقاضی جهت اخذ  ویزای توریستی هلند باید بیمه مسافرتی داشته باشد که تا سقف ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد..

– اتباع خارجی که با اتباع هلندی ازدواج کرده باشند و بواسطه این ازدواج اقامت هلند را نیز اخذ کرده باشند