اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان

اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان

اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان  و شرایط اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان  ۲۰۱۸ چیست ، راههای اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان  چیست ، هزینه های اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان  چقدر است ، مدت زمان رسیدن به اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان  چقدر است ، در حال حاضر بسیاری از خانواده ها ی متقاضی مهاجرت به آلمان به فکر اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان هستند و سوالتی در این زمینه دارند و علل متعددی از جمله موقعیت مکانی و شرایط اقتصادی و بازار رقابتی و بین المللی این کشور باعث شده است که دوستان بسیاری خواستار مهاجرت به آلمان و سرمایه گذاری در آلمان و اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان باشند و جویای قوانین مهاجرتی به آلمان باشند .

موسسه حقوقی مهام با همکاری  MIE اتریش تمام تلاش خود را کرده است تا در این مقاله کامل و مفصل کلیه اطلاعات در باب اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان و همچنین قوانین بین المللی و اطلاعات مواردی چون : تحصیل در آلمان ، کار در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، ازدواج در آلمان ، خرید ملک در آلمان ، تولد فرزند در آلمان ، ویزا توریستی آلمان و یا طریقه غیر قانونی پناهندگی در آلمان را برای افرادی که تابعیت این کشور را ندارند و متقاضی اخذ اقامت در آلمان هستند را شرح و توضیح دهد .

برای شروع بحث باید گفت که این مقدمه را در ذهن داشته باشید که قوانین بین الملل هر کشور را باید در زمان شروع پرونده در نظر داشته باشید ، ممکن است که بسیاری از دوستان قوانین مهاجرتی اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان را در سال گذشته اطلاع داشته باشند ولکن این قوانین در هر سال به احتمال قوی تغییر خواهند داشت و در رابطه می توانید با وکیل مهاجرتی آلمان و یا با مشاورین ارشد حقوق بین الملل در ارتباط باشید و از جدید ترین قوانین عقب نمانید .

همه افرادی که تقاضای اخذ اقامت آلمان را بیش از ۳ ماه خواهد داشت باید اجازه Aufenthaltstitel داشته باشند که در حال حاضر با سختی گیری های بسیاری رو به رو شده است ولی پس از چند سال این امکان وجود دارد که این اقامت موقت به Niederlassungserlaubnis که یک اقامت بلند مدت است تبدیل شود . اگر شخصی تابعیت کشورهای ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن ، اسرائیل ، نیوزیلند و سوئیس را داشته باشند نیازی به داشتن ویزا برای ورود به آلمان را نخواهند داشت .

اقامت دائم EC بدین صورت استکه شما اجازه حضور در این کشور و کشور های دیگر اتحادیه اروپا را خواهید داشت و لیکن در بعضی از این اقامت های دائم اجازه ورود افراد برای ورود به دیگر کشور ها وجود ندارد و در این زمینه کارگزان و متخصصان کار در آلمان را می توان به عنوان مصداق معرفی کرد . از مصادیق دیگر این اقامت دائم دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های آلمان است که تا ۲ سال امکان اخذ اقامت دائم در این کشور را دارند و یا دارندگان کارت آبی در آلمان که در ۲ حالت یا با ۳۳ ماه کار در آلمان و یا با ۲۱ ماه کار به همراه مدرک زبان B1  به اقامت دائم خواهند رسید

در اقامت EC حداقل این پروسه ۵ سال طول خواهد کشید و قبل از آن امکان پذیر نیست و شدنی نیست ولیکن در صور دیگر اقامت دائم در آلمان امکان پذیر است در زیر ۵ سال به تابعیت رسید از جمله کار در آلمان یکی از بهترین و سریع راه هایی است که امکان دارد کمتر از ۵ سال به تابعیت رسید . لذا در رابطه با اقامت دائم EC مدارک دیگر نیز مورد نیاز است که به آن اشاره خواهیم کرد .

شرایط اخذ تابعیت پس از اقامت دائم EC در آلمان

حداقل ۵ سال در این کشور حضور داشته باشید و زندگی کنید .

نداشتن سوء سابقه کیفری در این کشور

سپری کردن آزمون زبان آلمانی در این کشور

داشتن محلی مناسب برای سکونت خود و خانواده ( به ازای هر نفر ۱۳ متر مربع )

داشتن تمکن مالی مناسب برای ادامه زندگی در این کشور

تمام این مقدمات ذکر شد تا خدمت شما بزرگواران عرض شود در حال حاضر دولت و حکومت آلمان اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان را منع کرده است و اکنون شخصی این امکان را ندارد که بتواند بنا به قوانین بین الملل آلمان اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان را کسب نماید . لذا قوانین به این صورت است که حتی با خرید ملک در آلمان نیز شما نمی توانید اخذ اقامت تحصیلی نماید ولی در این زمینه شما می توانید از طرقی از جمله ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان  ( GMBH ) ، کار آفرینی در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان و یا برای کار در آلمان اقدام نمایید .

اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان یکی از طرق اخذ اقامت و تابعیت بوده است و تقریباً شبیه به کشور های دیگر از جمله فرانسه و اسپانیا و غیره شرایط خاصی داشته است که امروز از میان برداشته شده است و در عوض آن می توانید به فکر کشور همسایه آن یعنی اتریش باشید و در این کشور به اقامت برسید . مستحضر هستید که در خرید ملک هم تمام دنیا محدودیت های خاصی را برای حفظ تمامیت های ارضی خود دارند و کمتر کشوری پیدا می شود مثل اتریش که به شما اجازه خرید ملک و اقامت از طریق آن داشته باشید ، لذا آلمان هم اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان و اقامت از طریق خرید ملک را هم نخواهد داشت .

در آخر شایان ذکر است که اطلاع داشته باشید اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان یکی از طریق اخذ اقامت در این کشور خواهد بود و پیشنهاد می شود تمام طرق مهاجرت به آلمان را نیز بررسی نمایید و راه هایی از جمله تحصیل در آلمان ، کار در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، ازدواج در آلمان ، خرید ملک در آلمان ، تولد فرزند در آلمان ، ویزا توریستی آلمان و یا پناهندگی در آلمان را چک کنید .

اقامت از طریق تمکن مالی در آلمان
ویزای توریستی آلمان
ویزای تجاری آلمان
پناهندگی در آلمان
ویزای درمانی آلمان
ثبت شرکت در آلمان
مهاجرت به المان