اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج و بررسی قوانین جدید ۲۰۱۸ اقامت آلمان از طریق ازدواج و مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج در آلمان  ، آیا اقامت آلمان از طریق ازدواج امکان پذیر است  ؟  اقامت آلمان از طریق ازدواج  چه شرایطی دارد ؟چگونه می توان تابعیت آلمان از طریق ازدواج در آلمان را  اخذ کرد ؟ بعد از چه مدت از طریق ازدواج در آلمان میتوان برای اقامت آلمان از طریق ازدواج اقدام کرد ؟ آیا بعد از اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج ،  اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج میسر است ؟ چه شرایطی برای اقامت آلمان از طریق ازدواج در آلمان وجود دارد ؟ آیا اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج امر ساده ایست ؟ اقامت آلمان از چه طرقی امکان پذیر است ؟  این مقاله  در باب  اقامت آلمان از طریق ازدواج  نگارش شده است  و به بررسی شرایط اقامت آلمان از طریق ازدواج پاسخ می دهد .

بر اساس و اصل حقوق  بین الملل خصوصی در اکثر کشورها  تابعیت از طریق ازدواج از زن و مرد  انتقال می یابد .در  نظام حقوقی ایران تابعیت فقط از طرف مرد به زن منتقل می شود  و اگر فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج نماید تابعیت ایران را اخذ  نموده و ازدواج با زن ایرانی دلیلی برای  کسب  تابعیت ایرانی فرد نمی شود اما در صورت ازدواج زن خارجی با مرد ایرانی زن خارجی تابعیت ایرانی به دست می آورد .

ازدواج همواره راهی برای کسب اقامت و بعد از سپری شدن مدت زمان اقامت  تابعیت شده و تفاوتی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه یا مقیم یک کشور ازدواج نماید  بنابراین  ازدواج یکی از راههای  اخذ اقامت و بعد از مدتی اخذ تابعیت می باشد . پروسه زمانی که فرد برای به دست آوردن اقامت باید سپری کند  وابسته به این است که شخص با فردی تبعه ازدواج کرده باشد یا با فردی که مقیم یک کشوراست.

اقامت آلمان از طریق ازدواج

این پروسه زمانی با ازدواج با تبعه کمتر از زمانی است که با مقیم باشد .پس  از ثبت ازدواج با زن یا مرد آلمانی و انجام کارهای قانونی و امور مربوطه فرد  میتواند اقامت کشور آلمان را درخواست نماید و فرم های مربوط به درخواست اخذ اقامت را پر نموده و مدارک مورد نیاز را  نیز ضمیمه نماید .

شخصی که برای ازدواج با فرد آلمانی  اقدام میکند نباید در ابتدای امر هیچگونه  منع قانونی برای ورود به کشور آلمان داشته باشد و  همچنین می تواند ویزای نامزدی آلمان را دریافت نموده و وارد کشورآلمان  شود .

فردی که تمایل به ازدواج با تبعه یا مقیم آلمان دارد باید درخواست  قانونی خود را برای اخذ ویزای نامزدی و ازدواج با شخص مورد نظر ارائه دهد و همینطور  مدارکی که بیانگر مجرد بودن شخص است حتمن  باید ضمیمه پرونده شود .

شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با با فرد مقیم یا تبعه آلمان را ارائه دهد . و در صورتی که فرد متاهل بوده و همسر وی فوت کرده باشد باید گواهی فوت همسر را داشته باشد و یا در صورت جدا شدن از همسر باید مدارک طلاق خود را داشته باشد .

همچنین فردی که با تبعه یا مقیم آلمان قصد ازدواج دارد باید بتواند مدارکی ارائه دهد که نشان دهنده  شناخت و علاقه کافی بین طرفین باشد  .که این مدارک میتواند شامل ارائه عکس و یا ایمیل های خصوصی و چیزهایی از این قبیل باشد که بیانگر این باشد که این ازدواج  واقعی است و نه صرفا ازدواجی سوری باشد برای اخذ اقامت و تابعیت آلمان .

از آنطرف هم شخصی که تبعه یا مقیم کشور آلمان  است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود و مدارک مالی که نشانگر این است که می تواند محل اقامت و هزینه های همسر خود در آلمان  را پوشش دهد به اداره مهاجرت ارائه نماید .

در صورتی که شخص متقاضی ازدواج در آلمان  ورود قانونی به آلمان برای ازدواج نداشته باشد می تواند در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی انجام دهد . بعد از اخذ این ویزای نامزدی و ازدواج اقامت آلمان را کسب کرده و بعد از گذشتن چند سال تبعه آلمان شود .

با اخذ اقامت آلمان فرد می تواند به راحتی در کل حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا رفت و آمد داشته و یا اقامت داشته باشد  .  لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملکپور هیچگونه خدماتی برای پیدا کردن همسر در آلمان برای متقاضی نداشته و صرفا شما را در باب اخذ ویزای ازدواج و راههای اخذ اقامت آلمان  و مهاجرت قانونی به آلمان یاری می کند .

ازدواج در آلمان در چه مراکزی امکان پذیر است ؟

(Standesamt) یکی از مراکزی است  که ازدواج در آن  انجام می­شود. بعد از شهرداری  می­توان در کلیسا نیز ازدواج کرد. البته  ازدواج در کلیسا، پس از ثبت ازدواج در اداره ثبت احوال انجام می­پذیرد.

چانچه میخواهید در آلمان ازدواج نمایید باید قصد ازدواج خود را به اداره ثبت احوال (Standesamt) محل سکونت خود اعلام کنید . برای اطلاع دادن به اداره ثبت  نیاز به مدارک مشخصی دارید: گواهی ثبت  ومحل سکونت (Meldebescheinigung) ، کارت شناسائی یا گذرنامه و گواهی ولادت (Geburtsurkunde). آیا با شریک زندگی خود فرزند مشترکی دارید؟ در این صورت باید مدارک فرزندان مشترک خود را نیز به همراه داشته باشید. کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه گردیده و صحت  ترجمه مدارک  توسط  دفتراسناد رسمی تأیید شود. دفتر اسناد رسمی باید ترجمه­ها را گواهی , صحت آن را صادر کند.

پس از ازدواج در اداره ثبت احوال (Standesamt) متقاضی مدرک جدیدی دریافت خواهد کرد به نام سند ازدواج یا عقدنامه .در صورت تمایل، دفترچه مشخصات خانواده (Familienstammbuch) نیز صادر می­گردد که حاوی اطلاعاتی در باره خانواده متقاضی است.

اگر شما در کشور خود، ازدواج کرده­اید در اینصورت قطعاً مدرکی دریافت خواهید کرد که سند ازدواج یا عقدنامه خارجیِ شماست. متقاضی باید از اداره ثبت احوال (Standesamt) محل اقامت خود، خواستار تأیید این مدرک شود.

جشن عروسی

مردم اکثراً به مناسبت ازدواج خود، جشن بزرگی برگزار می­کنند که در آن عروس خیلی از اوقات، لباس سفید عروسی بر تن می­کند. بسیاری از زن و شوهرها حلقه ازدواج می­­خرند و هنگام ازدواج داماد حلقه خود را از عروس، و عروس حلقه خود را از داماد دریافت می­کند.

ویزای توریستی آلمان

ویزای تجاری آمان

پناهندگی در آلمان

ویزای درمانی آلمان

ثبت شرکت در آلمان

مهاجرت به المان

اقامت آلمان از طریق ازدواج