اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا  

شرایط اخذ ویزای کانادا ۲۰۱۸ چگونه است ؟ آیا از شرایط اخذ ویزای کانادا اطلاع دارید؟آیا میتوان با  اخذ ویزای کانادا به اقامت کشور کانادا رسید ؟ شرایط آنلاین ثبت نام ویزای کانادا چیست ؟ آیا از شرایط سفارت کانادا در کشورهای ترکیه و ابوظبی اطلاع دارید؟مدارک لازم جهت انواع ویزاها چیست؟ بهترین راه برای اخذ ویزای کانادا چیست؟ بهترین شهر کانادا کجاست؟ ایا با مهاجرت به کانادا میتوان اقامت اخذ کرد؟

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا انواع مختلفی دارد.

 

ویزای توریستی

 

ویزای تحصیلی

 

ویزای سرمایه گذاری

 

ویزای تولد کانادا

 

ویزای ازدواج و نامزدی کانادا

 

ویزای کار کانادا و…..

کانادا در حال حاضر یکی از بهترین کشورهای دنیا  از جهت مهاجرت میباشد. و دلایل متعددی را برای این موضوع میتوان شمرد. مانند زبان رسمی انگلیسی این کشور.

سیستم مهاجرپذیر بودن این کشور. اقلیم خوب. جمعیت کم. مساحت بالا رفاه اجتماعی بالا. اقتصاد قوی.و سطح فرهنگی غنی نزدیکی به کشور امریکا..و…..

این کشور اجازه میدهد به افراد که در ابتدا اقامت را اخذ کرده و پس از آن برای اخذ تابعیت نیز اقدام کنند.

در حال حاضر یک نوع ویزایی وجود دارد به نام ویزای توریستی کانادا که در مقایسه با ویزایهای توریستی دیگر کشورها بلند مدت تر و پر طرفدار تر میباشد که تحت شرایطی خاص اجازه ی تبدیل و تمدید نیز میسر میباشد و میتواند یکی از گزینه های خوب مهاجرتی باشد.

این نوع ویزا در عرف به گلدن ویزا یا سوپر ویزا نیز معروف میباشد

اخذ ویزای کانادا

به این ترتیب است که یک ویزای بلند مدت تا تاریخ انقضای پاسپورت به فرد میدهند که سقف آن میتواند پنج سال باشد.و باید بعد هر شش ماه حضور یک بار از خاک این کشور خارج شوند و سپس ورود کنند.

این ویزای قابلیت تبدیل به ویزاهای کاری و تحصیلی و سرمایه گذاری را دارد.

معمولا افرادی برای اخذ این نوع ویزای کانادا موفق تر هستند که مدارکی که ارائه میدهند حاکی از این نباشد که فرد قصد ماندن یا پناهندگی در کانادا را دارند.

و معمولا داشتن مسافرتهای زیاد خارج از کشور و از همه مهمتر داشتن ویزای شنگن شدیدا به اخذ این نوع ویزا کمک شایانی میکند.

نوع دیگر ویزاهای پر طرفدار ویزاهای کانادا ویزای تحصیلی این کشور میباشد.

با توجه به اینکه اخذ ویزای کاری کانادا کاریست بسیار سخت و زمان بر خیلی از افراد ویزای تحصیلی را بهانه ی ورود به این کشور کرده و از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا کم کم اخذ اقامت دایم را میکنند. به این نحو که روی ویزاهای تحصیلی دانشجویی کانادا فرد متقاضی بیست ساعت در هفته حق کار دارد.و با سیستم کاری و درامدی کانادا اشنا شده و خود را به پیدا کردن کار دایم نزدیک میکند.

معمولا تحصیل در مقطع لیسانس کانادا سه ساله و فوق لیسانس یک تا دو ساله و دکترا سه ساله میباشد. زبان مطلق تحصیل در کانادا زبان انگلیسی میباشد که تنها در کبک به زبان فرانسه هم زبان تدریس میشود.

هزینه ی تحصیل در کانادا برای افراد خارجی یا اصطلاحا اینترنشنال چیزی حدود ۱۴ تا ۲۰ هزار سالیانه میباشد.که این هزینه جدا از هزینه ی زندگی میباشد.

چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار نیز هزینه ی زندگی یک سال فرد در کشور کانادا میباشد.که این هزینه بابت خورد و خوراک  پوشاک و مسکن و اینترنت و درمان و انرژی و… میباشد.

یکی از شروط اصلی این نوع ویزا برای افراد بالای ۱۸ سال داشتن مدر زبان است. و اگر فرد مدرک زبان ارائه ندهد احتمال خیلی زیاد ویزایش رد خواهد شد.

اگر کسی در کانادا حتی در زمان تحصیل بتواند کار پیدا کند چیزی حدود نصف هزینه های زندگی خود را خواهد داشت. و به بهترین نحو ممکن میتواند که به کاردائم و اقامت برسد.

معمولا ویزاهای تحصیلی کانادا به میزان دوره ی تحصیلی همان مقطع میباشد و قابلیت رفت و برگشت را نیز دارد. که به مولتب پل معروف است.

 

نحوه ی سابمیت یا اصطلاحا پر کرد فرمهای سفارت گرفتن وقت به نحو زیر است.

 درخواست آنلاین ثبت نام ویزا کانادا :

درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا هم کاملاً شبیه به درخواست حضوری میباشد و تنها فرقشان این است که در درخواست های آنلاین به جای اینکه متقاضی مدارک خود را به صورت دستی تحویل سفارت دهد، به صورت آنلاین آنها را در سایت رسمی سفارت کانادا آپلود میکند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام به صورت آنلاین، شخص تا ۳۰ روز زمان دارد که برای انجام انگشت نگاری به یکی از مراکز  مراجعه کند و مراحل ثبت نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزا بماند.

***جواب ویزا در درخواست های آنلاین معمولاً سریعتر از درخواست های حضوری آماده می شود و پیگیری آن نیز راحت تر است، لذا ما به شما درخواست آنلاین را پیشنهاد می کنیم. طبق آخرین اطلاعیه سفارت کانادا، پروسه ی درخواست ویزا حداکثر ۶۲ روز کاری از زمان انگشت نگاری طول می کشد.

نکته : کودکان زیر ۱۴ سال و افراد بالای ۸۰ سال نیازی انجام انگشت نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم میتواند به سفارت (VAC) تحویل دهد و این افراد نیازی به پرداخت هزینۀ انگشت نگاری ( ۸۵ دلار ) ندارند.

از این پس نیازی به گرفتن وقت قبلی جهت ارائۀ مدارک و انجام انگشت نگاری در آنکارا/ استانبول و ابوظبی نیست و متقاضیان بدون وقت قبلی میتوانند درخواست خود را به سفارت ارائه دهند.

 ویزاهای کاری کانادا بر چهار شرط اصلی استوار است.

سن خوب

سابقه کار بالا

مدرک تحصیلی دانشگاهی

مدرک زبان قوی

و البته اینها شروط اصلی میباشند. شروط فرعی دیگری نیز به امتیازات فرد کمک میکند.

در سیستم جدید ویزاهای کاری کانادا که معروف یه ورود سریع و اکسپرس انتری میباشد داشتن پیشنهادکاری یعنی جاب آفر نیز نقش اساسی در امتیازات اخذ شده برای موفقیت داراست.

این نوع ویزا دو مرحله ای میباشد که در مرحله ی اول فرد از ۱۰۰ امتیاز ممکن باید ۶۷ امتیاز اخذ کرده باشد تا وارد پول دوم یا هماهن استخر دوم شود.

و پس از آن وارد گردونه ای شده و در هر ماه میلادی کف امتیازات جهت ورود به خاک کانادا اعلام میشود که هر کس امتیازش به آن میزان رسیده باشد میاواند ورود کند.

 

نوع دیگر ویزاهای کانادا ویزاهای سرمایه گذاری میباشد که در حال حاضر خیلی از مدل های آن بسته شده و به حالت متوقف در آمده است و معمولا این نوع ویزا با توجه به هزینه ها ی زیاد آن و همچنین زمان بر بودن و تغییرات قوانین توصیه نمیشود. اخذ ویزای کانادا